Як відрізнити натуральний бурштин. Як дізнатися справжній бурштин.

Янтар є одним з найдавніших, що використовуються людиною, дорогоцінних каменів. Завдяки низькій твердості цей камінь прекрасно полірується і шліфується. Прикраси з бурштину виготовляються протягом сотень тисяч років і навряд чи коли-небудь перестануть бути модними і актуальними. Проте з останнім часом все частіше у виробах з цього каменю трапляються його підробки та якісні імітації. Розпізнати справжній бурштин можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - 250 мл води
  • - 10 чайних ложок повареної солі
Інструкція
1
Зробіть соляний розчин. Для цього візьміть 250 мл води і всипте в неї 10 чайних ложок повареної солі. Опустіть у розчин бурштин, якщо він спливе на поверхню, значить, ви придбали не підробку. Сучасні смоли і пластмаса відрізняються від бурштину більш високою щільністю, тому будуть опускатися на дно.
2
Спробуйте визначити справжність бурштину за допомогою методу нагрівання. Візьміть маленький зразок виробу. Помістіть в закриту пробірку і нагрійте. При появі різкого синтетичного запаху, знайте, що ви придбали пластмасові вироби. Сильний аромат вкаже на те, що товар виготовлений з смол. Справжній бурштин видає запах хвої.
3
Іноді при покупці бурштинових виробів можна придбати копав. Копав - це молодий бурштин, вік якого обчислюється не мільйонами, а сотнями тисяч років. Також копав можна приготувати з смоли сучасних дерев. Щоб відрізнити копав від справжнього бурштину капніть краплю спирту на виріб і прикладіть палець. Якщо поверхня суха - бурштин, липка - копав. При відсутності спирту скористайтеся ацетоном: капніть на виріб і залиште на 3 секунди. Після цього зітріть краплю, якщо залишилося пляма - копав.
4
Використовуйте метод статистичного електрики. Він найбільш поширений при виборі бурштинових виробів. Потріть бурштин, він повинен придбати негативно заряджені властивості і почати притягати різні дрібні шматочки, наприклад, паперу. Правда, багато пластмаси володіють тими ж властивостями, але якщо вони не «налектрілізовалось», то це явна підробка.
5
Зверніть увагу на інклюзії (включення) до бурштинових виробах у вигляді рослин або комах. У справжньому бурштині крильця мушок розкриті, а в підробках, мух, спійманих на липку стрічку, вже мертвими заливають смолою або пластмасою. Смішно виглядають у виробі групи комах, які просто не змогли б в нього потрапити, або по середовищі існування, або ж за віком.
Янтар є дуже популярним каменем для використання в прикрасах. Сонячний колір цього каменю створює гарний настрій, вважається, що бурштин має цілющі властивості.
Інструкція
1
Підробки, що не володіють властивостями бурштину, але з успіхом імітують його зовні, зустрічаються дуже часто. Відрізнити натуральний бурштин можна за кольором, формою і за ступенем прозорості. Янтар буває трьох видів: непрозорий (в цю категорію входять пінистий і кістяний бурштин), напівпрозорий (у цій категорії бурштину присутні скупчення пустот, що дають хмарні замутнения) і повністю прозорий. Підробляють з рівним успіхом всі три категорії.
2
Якщо натуральний бурштин натерти чистої шерстю, він наелектризується і притягне до себе шматочки ниток, пил, папір. З підробленими ефект буде значно слабкіше. Імітацію можна визначити за допомогою соляного розчину, але цей спосіб підходить тільки для неоправлених бурштину. Камінь кладуть у соляний розчин, підробка потоне, а бурштин тримається на поверхні. Визначають справжність за допомогою збільшувального скла, потужність повинна бути як мінімум десятиразової. Хвилясті освіти, що з'являються при спіканні часток, видають підробку. Таким чином можна відрізнити бурштин від різного виду полімерів і пластиків.
3
Значно складніше буває відрізнити бурштин від копала, з яким вони схожі за кольором і формою. Копали називають применяющуюся у виготовленні лаків викопну смолу. При нагріванні запах копала неприємний, а бурштин виділяє схожий на гвоздичний аромат. Копав плавиться з більшою легкістю і не електризується при терті. По суті своїй він є недостиглої смолою, і склад його ідентичний натуральному янтарю, але він дуже м'який, вм'ятину на ньому можна залишити іноді навіть нігтем. Якщо нанести на камінь краплю спирту і поверхня стане липкою - це копав. На копалень залишаються плями від ацетону, на бурштині немає. Якщо ж копав обробляють в автоклаві, він набуває все властивості натурального бурштину та відрізнити підробку ще складніше.
4
Пресований бурштин - ще одна поширена альтернатива янтарю. Продукт отримують шляхом переробки дрібних шматочків бурштину з бурштинової борошном при додаванні барвників. При температурі 200-250оС і високому тиску бурштинова крихта плавиться і стає однорідною масою, зберігаючи практично всі властивості бурштину. У мікроскоп фахівці відзначають, що змінилася форму бульбашок і загальний характер структури, що нагадує тепер мозаїку або клаптева ковдра. Такий бурштин, на відміну від природного, розм'якшується під дією ефіру - поверхня стає липкою. Вважається, що після нагрівання особлива природна послідовність і полярність молекул втрачається, а саме вона відрізняється здатністю виліковувати багато захворювань.