Як вибрати самовар.

Самовар є чудовим пристосуванням для чаювання. Його можна використовувати не тільки вдома, але й за містом. Конструкцію легко переміщати, як правило, вона не займає багато місця. Моделі досить різноманітні, вибір в магазинах широкий і придбати відповідний самовар не складе труднощів.
Інструкція
1
Визначтеся щодо моделі самовара: є вугільні, які можна використовувати на природі, електричні, застосовні до квартирних умов, і комбіновані.
2
Вибирайте електричний самовар, якщо живете в квартирі. Така модель може стати не тільки пристосуванням для кип'ятіння води, але і елегантним прикрасою інтер'єру. Такий самовар дуже простий у побуті і безпечний. У ньому забезпечується швидке закипання води, вона довго залишається гарячою завдяки латуні, яка добре зберігає тепло.
3
Купуйте вугільний самовар, якщо збираєтеся використовувати його в заміському будинку, на дачі або для чаювання на природі. Запасіться потрібною кількістю палива для самовара: вугіллям, трісками, шишками та ін. Для використання даної моделі знадобиться досить багато місця. Слід навчитися регулювати тягу, щоб вода в ньому закипала. До будь-якого самовару повинна додаватися інструкція з його експлуатації. Вода з вугільного самовара - з димком і неповторним смаком.
4
Визначтеся з об'ємом самовара. Його необхідно підбирати виходячи з кількості осіб, які будуть користуватися ним. Об'ємом від 1,5 літра виготовляються електричні самовари, вони компактні і зручні для перенесення. Найбільшу популярність мають конструкції від 3 до 7 літрів. Обсяг 5, 7 або 10 літрів характерний для вугільних варіантів. Їх добре використовувати для приготування окропу на 5-10 чоловік, а також заварки чаю в чайнику.
5
Визначтеся з кольором самовара. У магазинах можна зустріти жовтий латунний, сріблястий нікельований, з художнім розписом, з мідним покриттям. В результаті окислення міді, що входить до складу латуні, самовар може покритися з часом коричнево-рудими цятками. Помацайте предмет, стінки корпусу можуть бути гладкими або з об'ємним рифленням. Зверніть увагу на форму купується вироби, швидше за все вода закипає в самоварі у вигляді конуса.
6
Купуйте самовар з нікельованим покриттям або самовар з ручним розписом, якщо вам потрібно легко миється виріб. Для латунних самоварів випускаються спеціальні засоби для миття.
7
Запитайте у продавця про терміни гарантії (зазвичай це два роки). Ціна самовара залежить від типу, матеріалу і обсягу. Крім того, має значення новий це самовар, відновлений майстрами старий, або антикварні старовинна річ. Купуючи антикваріат, перевірте - чи не протікає він, і чи тримає ключ воду. Це можна зробити, просто затоку самовар водою. Цю процедуру бажано зробити під час покупки, щоб потім не шукати майстра чи не здавати покупку по гарантії.