Як лікувати корову. забій вимені у корів лікування.

Якщо у вашому господарстві є корови, ви повинні все знати про хвороби, які можуть вразити тварину і методах надання першої допомоги до приїзду фахівця. Лікувати корову при будь-яких захворюваннях може тільки ветеринарний фахівець. Тільки при деяких незначних травмах спеціаліста можна не викликати і обійтися власними силами.
Інструкція
1
Якщо тварина поранився, на тулуб відкрита рана і йде кров, спочатку її потрібно зупинити, прикласти до рани чисту тканину, змочену перекисом водню, 10% хлористого кальцію або скипидаром. Потім шерсть навколо рани обстригти і намазати надто пахучими препаратами: йодоформу, креолін, лізолу, дьоготь. Робиться це для відлякування комах. Засоби надання першої допомоги корові повинні завжди бути присутнім у вашій домашній аптечці.
2
Якщо у корови сильний забій, потрібно накласти грілку з льодом, обстригти шерсть на площі всього забиття, намазати креоліном або лізолом. Для більш швидкого розсмоктування натирати йодом з вазеліном або камфорним маслом зі скипидаром.
3
При годуванні корови неразмельченнимі овочами, відбувається закупорка стравоходу. Корова не може відригнути з'їдену їжу. Якщо їжа застрягла в верхньому відділі стравоходу, потрібно викликати відрижку, для цього влити в рот пляшку олії, потягнути за мову. У разі неефективності вжитих заходів потрібно дістати застряглий предмет рукою. Овочі можуть застрягти і в нижній частині стравоходу, тоді негайно викликайте ветеринарного лікаря, він прочистить стравохід за допомогою зонда.
4
При здутті рубця, якщо корова переїла або з'їла неякісну їжу, потрібно зробити інтенсивний масаж рубця зліва і почати ганяти корову, все це роблять до приїзду фахівця, так як без негайно вжитих заходів тварина загине через 2 години. Ветеринарний лікар справить прокол рубця.
5
Після отелення через 12 годин може настати післяпологовий парез. Корова тремтить, турбується. Потрібно здоїти молоко вдути в соски повітря приладом Еверса. Намазати всю корову нашатирним спиртом. Чи не поїти тварина 12 годин. Потім давати воду маленькими порціями.
6
Поширене захворювання - мастит. Відбувається з багатьох причин: поганий догляд, холодну підлогу, частина не сдаіваніе молока. При наявності маститу в молоці корови, з'являються сирнисті пластівці, і навіть може бути кров. Лікування: доїти кожні 2-3 години, робити масаж вимені, мазати вим'я ихтиоловой маззю, камфорною або йодною маззю. Надалі поліпшити утримання тварини та доїння виробляти швидко за 4-6 хвилин інакше мастит буде знову.
7
При готелі, якщо послід не відійшов, потрібно негайно викликати ветеринара.
8
І ще є страшне захворювання лейкоз. Перед випасом корів у них беруть кров на виявлення цього інфекційного захворювання. При його наявності корова негайно підлягає забою.
9
Якщо корова не криється, а залишається ялової, значить у неї захворювання яєчників. Схему лікування прописує ветеринар.
10
ВІД заразних хвороб: сибірська виразка, ящур, бруцельоз, туберкульоз потрібно ставити корові профілактичні щеплення.
11
При вмісті корови в сухих, чистих умовах і при належному догляді і правильному доїнні ваша корова завжди буде здоровою, радуватиме своєчасним отеленням і великою віддачею молочної продукції.