Як знайти приватного інвестора.

Починати серйозний бізнес за відсутності фінансування дуже непросто. На перших етапах створення своєї справи зазвичай потрібні серйозні вкладення в закупівлю обладнання та сировини, у рекламну діяльність і так далі. Одним із способів залучення фінансування є пошук приватного інвестора.
Вам знадобиться
  • - резюме ділового проекту;
  • - бізнес-план ;;
  • - презентація бізнесу;
  • - забезпечення, яке гарантуватиме повернення інвестицій.
Інструкція
1
Перш ніж зайнятися безпосередніми пошуками інвестора, підготуйте необхідні інформаційні матеріали. Вам знадобиться короткий опис свого проекту (резюме). На одній-двох сторінках викладіть інформацію про свій бізнес, стан ринку, про ваших прогнозах на найближчі кілька років по прибутку і витрат.
2
Підготуйте також презентацію бізнес-проекту. Вона являє собою більш детальний варіант резюме. Постарайтеся зробити презентацію переконливою, аргументуйте всі свої припущення щодо перспектив становлення і розвитку свого майбутнього справи.
3
Підготуйте для потенційного приватного інвестора свої пропозиції щодо форми його участі у вашому бізнесі. Інвестора неодмінно будуть цікавити питання про гарантії повернення його вкладень і про можливість хоча б частково контролювати бізнес-процеси. Це може вимагати введення інвестора до складу засновників підприємства або надання йому заставного забезпечення, що гарантує повернення коштів.
4
Використовуйте найнадійніший спосіб безпосереднього пошуку приватного інвестора - зверніться до своїм друзям і знайомим. Мова йде не тільки про те, що ці люди стануть фінансувати ваш бізнес (хоча і цей варіант виключати не слід). Ваше найближче оточення може особисто знати людей, зацікавлених в ефективному розміщенні вільних грошових коштів. І питання довіри при цьому відіграватиме не останню роль.
5
Використовуйте також так званий інтелектуальний пошук інвестора. Вивчіть аналітичні матеріали, наявні у вільному друку, прес-релізи; не варто також нехтувати можливостями соціальних мереж. Таким способом нерідко можна визначити тих приватних осіб, які професійно займаються фінансуванням ділових проектів.
6
Складіть план відвідування спеціалізованих виставок і конференцій, на яких збираються інвестори. Це може бути гарною можливістю презентації своєї бізнес-ідеї. Врахуйте, втім, що участь у подібних зустрічах може бути платним, оскільки існує своєрідний ценз, спрямований на те, щоб захистити такі заходи від випадкових людей. Подібні зустрічі можна використовувати для встановлення особистих контактів з інвесторами.
7
Дізнайтеся, чи існують у вашому місті об'єднання «бізнес-ангелів» і приватних інвесторів (асоціації, бізнес-клуби). Багато інвесторів вважають за краще працювати з людьми, які приходять через організовані структури і мають позитивні рекомендації третіх осіб. Ваше завдання - стати учасником такої спільноти і заробити репутацію надійного ділового партнера.