Як лікувати рибок.

Наші домашні улюбленці іноді хворіють, ніж сильно засмучують нас. Нам хочеться якомога швидше допомогти їм, але ми часто не знаємо як. Тим більше, стає складним і незрозумілим для нас процес лікування наших самих мовчазних вихованців, акваріумних рибок.
Інструкція
1
Першим і найважливішим етапом в лікуванні рибок, як, власне, і всього живого, є постановка діагнозу. Найкращим чином з цим завданням впорається ветеринар. Консультація по телефону також не найгірший варіант, якщо немає можливості особистої зустрічі.
2
Після постановки діагнозу ветеринар призначить лікарський препарат, яким необхідно проводити леченіе.Лечіть рибок можна в загальному акваріумі або в окремій посудині. В деяких випадках, таких як травми, наприклад, найбільш ефективними будуть індивідуальні лікувальні примочки.
3
Для лікування інфекційних захворювань призначають лікування в загальному акваріумі. Таке лікування проводиться так: концентрований лікарський розчин готують у склянці об'ємом 200-250 мл і рівними дозами вливають в акваріум за 3 рази з інтервалом не менше 30 хвилин. Для кращого розбавлення ліки в акваріумі можна включити слабку аерацію. Таким чином лікування проводиться до одужання рибок.
4
Короткочасні ванни показані при Костіоз, хілоденеллезе, оодінумозе, тріходінозе, гіродактілезе, Лернеоз, іхтіофтіріоза, аргулез, дерматомікозі, дактілогірозе, а також проти риб'ячої п'явки (пісціколи). Для такого лікування необхідно 3 ємності: карантинний акваріум, акваріум для лікування і проміжний посудину. Акваріум для лікування наполовину заповнюють водою і розрахованим на таку кількість води концентрованим розчином. Необхідно включити аерацію. Потім слід доливати залишився концентрований розчин тонким струменем в плині 5 хвилин. Після процедури риби поміщаються на 30 хв. в проміжний посудину, а потім вже в карантинний акваріум. Нашим улюбленцям необхідна наша увага. Бережна турбота про них продовжить радість від взаємного спілкування.
Іхтіофтіріоз, або манка, найчастіше вражає рибок у недосвідчених акваріумістів. Адже достатньо запустити одну заражену особина до решти мешканцям вашого водного світу, що не протримавши її після покупки належний час в карантині, і цілком імовірно, що через кілька днів інфузорії заполонять акваріум. Проявляється це висипаннями у вигляді манної крупи, рибки труться об каміння, про грунт, перестають їсти і гинуть. Якщо вчасно провести лікування, то їх ще можна врятувати.
Вам знадобиться
  • - кухонна сіль;
  • - препарати проти іхтіофтіріоза;
  • - фільтр з активованим вугіллям.
Інструкція
1
Для ефективної боротьби з манкою ознайомтеся з циклами її розвитку. Одноклітинна інфузорія (Ichthyophthirius multifiliis) - паразит, який має яйцеподібне тіло розміром всього 0,5-1 мм. Життєвий цикл у нього становить 12-16 днів. Дорослі особини, перебуваючи на рослинах, ґрунті, акваріумному обладнанні, покриваються студенистой оболонкою, створюючи цисту. Усередині її багаторазово діляться, потім дочірні клітини («бродяжки») протягом трьох днів шукають жертву. У разі контакту з рибою проникають під епітелій, створюють порожнину і паразитують кілька діб. Після чого відпадають від жертви, і цикл повторюється. Ті іхтіофтіріуси, які не знайшли рибу, гинуть.
2
Якщо у вас мало рибок, то відсадите їх в ємність без водоростей і грунту. Так як паразити ще знаходяться в їх тілі, то додайте у воду кухонну сіль з розрахунку 1 ст.л. на 10 л води. Для цього залийте потрібну кількість солі невеликою кількістю теплої води, дочекайтеся повного розчинення і влийте в акваріум. При цій процедурі пам'ятайте, що не всі види акваріумних рибок добре переносять тривале знаходження в солоній воді. Наприклад, барбуси, деякі сомики, тетри, лабірінтовие та інші.
3
У солоній воді інфузорії поза тілом рибки швидко гинуть, але для більшої надійності краще поміняти ємність через 12 годин. Через ще півдоби знову пересадите рибок в іншу воду. При цьому методі можна навіть і не додавати сіль або інші препарати. Так як паразит в тілі рибки може бути тільки кілька днів, то поступово, протягом 5-10 днів інфузорії всі гинуть.
4
Після того як ви відсадили рибок, в самому акваріумі підвищить температуру до 32-34 градусів і витримайте в такому режимі трохи більше трьох діб. За цей час всі «бродяжки» загинуть.
5
Можна лікувати рибок від манки і в самому акваріумі, особливо якщо він у вас великий і просто важко отсаживать всіх його мешканців. В цьому випадку можна теж скористатися сіллю, але краще купити спеціальний засіб, наприклад, Faunomor, Super Ick Cure, «Іхтіофор», «Малахітовий зелений». Розведіть препарат згідно вкладеної в упаковку інструкції. Якщо потрібна повторна обробка, то проведіть і її.
6
Після деяких ліків може забарвлюватися вода, наприклад, після застосування малахітового зеленого - в зеленуватий колір. Зазвичай рибкам це не заподіює занепокоєння, після курсу лікування освітлити воду за допомогою фільтра з активованим вугіллям.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що гинуть від ліків тільки ті паразити, які знаходяться поза тілом риб. Переболевшие рибки набувають імунітету проти іхтіфтіріоза (манки). Але можуть бути носіями паразита, тобто, ознаки манки НЕ будуть проявлятися, а самі інфузорії довго збережуться на тілі і зябрах риб і при сприятливих умовах викличуть новий спалах захворювання.