Як навчити дітей малювати портрет.

Створення портрета - одне з найскладніших напрямів в малюванні. До нього варто приступати після того, як дитина освоїв зображення різних фігур, навчився виявляти обсяг предмета за допомогою світлотіні. Робота над портретом потребують вашої допомоги і підказок.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - кольорові олівці;
  • - пастель.
Інструкція
1
Посадіть натурщика на високий стілець так, щоб на його обличчя падало світло. На задньому плані повинен розташовуватися одноколірний фон приглушених тонів або білого кольору. Так буде легше сконцентруватися на обличчі.
2
Поясніть дитині, що у кожної людини свої індивідуальні риси обличчя. У одного великі очі, в іншого пухкі губи, у кого-то ніс з горбинкою. Важливо вміти це помітити і намагатися передати на портреті, тоді тільки малюнок на папері буде походити на оригінал.
3
Прикріпіть великий аркуш паперу на мольберт або іншу рівну поверхню. Розкажіть дитині, як вибрати правильну композицію. Якщо ви збираєтеся малювати портрет, не варто зображувати одну тільки голову. Необхідно показати шию і волосся, а також комір і за бажанням фрагмент одягу. Так робота буде виглядати гармонійною і завершеною. Для попереднього малюнка запропонуйте дитині простий олівець середньої м'якості, щоб у разі помилки, лінію можна було легко стерти ластиком. Знайдіть центр композиції, проведіть через неї вертикальну лінію. Горизонтальними лініями відзначте верхню межу голови і нижню. Зверніть увагу дитини на форму голову людини, яку ви малюєте. Постарайтеся зобразити її тонкою лінією у вигляді овалу. Потім намітьте волосся і шию.
4
Приступайте до промальовуванні частин обличчя - носа, рота, очей, брів. Для цього необхідно провести допоміжні лінії. При їх нанесенні нагадуйте дитині, щоб він постійно дивився на натуру і якомога точно передавав на папері пропорції обличчя. Проведіть верхню лінію, яка повинна розташовуватися на рівні брів. Нижче намітьте дві лінії, що вказують на місце розташування очей. Наступна лінія відзначить нижню межу носа. Потім трьома лініями позначте губи. Після того як ви провели з дитиною розмітку особи, приступайте до промальовуванні окремих частин. Почніть з очей, потім перейдіть до носа і губ. Не забудьте намалювати брови.
5
Перейдіть до більш детального опрацювання зачіски і фрагменти одягу. Не варто промальовувати все волосся, досить відзначити окремі пасма. Вкажіть на малюнку другорядні деталі, такі як сережки, намиста, окуляри, заколку на волоссі. Після того, як малюнок буде готовий, ще раз уважно перевірте всі пропорції і зітріть ластиком допоміжні лінії.
6
Приступайте до розфарбовування портрета. Для дітей найкраще підійдуть олівці або м'яка пастель. Почніть роботу з другорядних деталей, потім перейдіть до головних. Щоб зображення придбало обсяг, позначте світло і тіні. Намагайтеся працювати кольором на всій поверхні портрета, інакше зацикленість на одній деталі призведе до роз'єднаності з іншими. Головні частини портрети повинні бути промальовані чітко, а другорядні, такі як комір, і локони на дальньому плані слід розтушувати. Не забувайте нагадувати дитині, щоб він частіше вставав з місця роботи і дивився на малюнок з боку, порівнюючи його з оригіналом. Так буде легше побачити помилки і виправити їх.