Як отримати чистий цукор.

При класичної технології виготовлення цукру з буряка сучасні виробники використовують шкідливі для здоров'я дезінфектори - хлорне вапно, формалін, перекис водню, амбізоль. Але можна виробити і абсолютно чистий цукор без шкідливих домішок, якщо скористатися сучасними методиками очищення бурякового сусла.
Інструкція
1
При експорті цукру в держави ЄС до продається продукту пред'являються сучасні вимоги, тому виробник повинен отримати чистий цукор, в якому не буде небезпечних для здоров'я дезінфекторів. Щоб очистка цукру відповідала прийнятим європейським стандартам, по-перше, приділіть увагу очищенню діффузівного соку цукрових буряків. Крім сахарози, в соку буряка містяться несахара, продукти розпаду пектинових речовин. Використовуйте сучасні методи фізико-хімічної очистки, при якій з осаду соку цукрових буряків за допомогою спеціальних реагентів видаляються несахара.
2
Як реагенти застосовуйте діоксид вуглецю і гідроксид кальцію, що сприяє прискоренню реакцій осадження, коагуляції, гідролізу, розкладання, іонообміну і адсорбції. За допомогою даних процесів очищення цукру стає максимально ефективно, а витрата реагентів знижується до мінімуму. По-друге, дифузний сік очищайте в пульполовушках, а потім зливайте його в спеціальні підігрівачі, нагрівайте до температури в 85 ° С-90 ° С і потім вже прогрітий буряковий сік направляйте в прогресивної преддефекаціі.
3
Сучасна технологія очистки цукру передбачає введення молока на останній стадії очищення в пропорції 0,2-0,3% по відношенню до ваги переробляється буряків. По-третє, щоб отримати чистий цукор, використовуйте процес преддефекаціі, під час якого буряковий сік досягає нормального метастабильного стану, при якому pH коливається на рівні 8.5-9.5. Акуратно вводите в очищається суміш згущену суспензію соку, що характеризується II сатурацією. Проведіть холодну дефекацію бурякового соку в спеціальному апараті протягом півгодини, після даної процедури знову прогрійте його до 85 ° С-90 ° С і подайте в дефекатор для проведення гарячої дефекації протягом десяти хвилин.
4
По-третє, для ефективної очистки цукру вже на виході з дефекатора додайте до бурякового соку вапняне молоко з розрахунку 0,7% до ваги скла. Дана процедура допоможе підвищити фільтрувальні властивості бурякового соку і якість виконуваної сатурации. Потім дефекованний сік направляйте в циркуляційний збірник, в якому він в автоматичному режимі змішується з сатуратом, реціркуліруемих по зовнішньому контуру протягом десяти хвилин. Після ретельного очищення буряковий сік вже самопливом піде в ємність - перекачувати його звідти насосом в спеціальний напірний збірник.