Як зробити телеграф.

Телеграф свого часу став проривом в галузі засобів зв'язку. Передача інформації на відстань по проводах дозволила розширити можливості управління і обміну даними. Завдяки телеграфу згодом з'явилася його бездротова різновид - всім відоме сучасне радіо. Чи можна побудувати діючу модель телеграфного пристрої своїми руками?
Вам знадобиться
  • - металеві пластини;
  • - дерев'яна дошка;
  • - електромагніт;
  • - дві електричні лампи;
  • - електричний дріт ;
  • - кріпильні елементи (гвинти, саморізи);
  • - викрутка.
Інструкція
1
Виготовте передавальний пристрій телеграфної установки. Воно включає власне передавач, ключ і маніпулятор. Основу передавача виготовте з відповідної за розміром дерев'яної дощечки, прикріпивши до неї всі основні деталі передавального пристрою.
2
Ключ у вигляді важеля служить для замикання ланцюга і переривання струму. Для виготовлення важеля використовуйте металеву смужку, до якої прикріплена вісь. Один кінець важеля притисніть пружиною до металевого виступу з притискним гвинтом. За допомогою такого гвинта з'єднайте важіль проводом з прийомним апаратом і землею.
3
Приступайте до виготовлення приймача. Класичний приймач телеграфу включає вертикальний електромагніт, важіль у вигляді коромисла і механізм для протягування паперової стрічки, на якій важіль залишає умовні знаки. При проходженні струму електромагніт притягне до себе металевий стрижень. Друге плече важеля підніметься і придавить вістрі до паперовій стрічці, яка рухається за допомогою механізму, схожого з годинниковим. На стрічці утворюються накреслення умовних знаків у вигляді крапок і тире.
4
У найпростішому варіанті пристрою телеграфу ви можете обійтися без громіздкого механізму. Використовуйте в якості приймального елемента звичайну електричну лампочку, приєднану до дроту, що йде від передавача. Такий оптичний телеграф також дозволить обмінюватися сигналами азбуки Морзе.
5
Щоб мати можливість двостороннього обміну інформацією, виготовте комплект з двох приймачів і передавачів. З'єднайте пристрої електричним дротом. Підключіть до ланцюга електричну батарею або акумулятор, відповідний за параметрами електроламп.
6
Перевірте правильність монтажу електричного кола. Натисніть рукою на важіль. Коли він торкнеться іншого виступу, поєднаного з батареєю, по лінії буде пущений струм на приймальний пристрій. Якщо все зроблено правильно, то абонент на іншому кінці вашої телеграфної лінії побачить серію сигналів. І, звичайно ж, не забудьте вивчити азбуку Морзе.