Як злити воду в системі.

Система водопостачання є однією з найбільш необхідних для забезпечення життєдіяльності. При проведенні ремонту або профілактичного обслуговування системи водопостачання в будинку періодично доводиться зливати воду із системи. Для цього необхідно виконати ряд технологічних операцій, суворо дотримуючись їх послідовність.
Інструкція
1
Вимкніть подачу води в будинок. Вимкніть електричну енергію та газопостачання від систем нагріву води. Якщо будинок обладнаний системою центрального опалення, відкрийте вихідний кран, розташований на трубах або на бойлері (для цього може знадобитися шланг).
2
Відкрийте вентилі на всіх без винятку радіаторах. Починаючи з самого верхнього поверху будинку (котеджу), відкрийте всі крани, що регулюють подачу гарячої води у ванній, душовій кімнаті, на кухні, в підсобних приміщеннях і так далі. Не забудьте злити воду з бачка унітазу.
3
Переконайтеся в тому, що всі крани головної магістралі водопостачання відкриті, щоб вся залишилася вода пішла з системи. Якщо ви маєте намір залишити будинок або дачу на тривалий час (наприклад, на зиму), обов'язково перевірте всі елементи системи ще раз. В іншому випадку при настанні морозів система вийде з ладу, і буде потрібно її капітальний ремонт.
4
Для додаткового захисту від морозу в воду, що залишилася в сифонах, додайте трохи солі або таблетку гліцерину. Такий захід охоронить сифон від можливого розриву, а також не допустить проникнення неприємного запаху з труб в приміщення.
5
Якщо в процесі зливу води із системи буде потрібно роз'єднати деякі ділянки трубопроводу, використовуйте спеціальні металеві або пластикові заглушки.
6
Якщо ваш будинок розташований в кліматичній зоні, де бувають сильні морози, прийміть додаткові заходи щодо запобігання замерзання води, яка все ж могла залишитися у важкодоступних місцях. На холодних ділянках, де проходить вода (гараж, підвал і т.д.) встановіть електронагрівач або просто поставте у труби електролампу. Бажано також до настання холодів обмотати труби водопостачання старими газетами, перев'язавши їх мотузкою. Замерзлу трубу оберніть матерією (старими ганчірками) і рясно полийте гарячою водою; це сприятиме відтавання.