Як зняти лижну мазь.

Мастило бігових лиж - справжнє мистецтво, яке потребує досвіду і навички. Від якості нанесення лижної мазі безпосередньо залежать результати спортсмена на змаганнях. Але перед мастилом лижі необхідно відповідним чином підготувати. І почати слід з видалення старої лижної мазі.
Вам знадобиться
  • - пластиковий скребок;
  • - розчинник (скипидар);
  • - смивка для мазі;
  • - чисті ганчірки.
Інструкція
1
Спосіб видалення лижної мазі з ковзної поверхні залежить від виду лиж і що використовувалася мастила. Визначте, з яких лиж ви будете видаляти мастило - з дерев'яних або пластикових, оскільки для них існують різні за складом види спеціальних змивів. Найбільшого поширення сьогодні отримали лижі із пластиковим покриттям, для змащення яких може використовуватися як традиційна лижна мазь, так і всілякі парафіни.
2
Підготуйте необхідні інструменти і матеріали. Вам знадобиться пластмасовий скребок, скипидар, м'яка чиста ганчірка, спеціальні змивки для мазі у вигляді аерозолю або пасти. Якщо є можливість, використовуйте верстат для кріплення лиж або лещата.
3
Візьміть одну лижу і закріпіть її у верстаті ковзної поверхнею вгору. Підійдуть звичайні слюсарні лещата або стіл, забезпечений струбциной. За відсутності таких пристосувань вам доведеться утримувати лижу, уперши її, приміром, «п'ятою» в стик між підлогою і стіною.
4
Використовуйте для видалення старої мазі спеціальний аерозольний або пастоподібний розчинник (змивку). Переконайтеся в тому, що смивка підходить для даного виду покриття лиж. Нанесіть засіб на ковзаючу поверхню, керуючись інструкцією по застосуванню. Після нанесення розчинника виждіть 2-3 хвилини, перш ніж братися за скребок.
5
За допомогою спеціального пластикового скребка почніть видаляти з ковзної поверхні залишки колишньої мастила. При цьому рекомендується здійснювати обережні рухи від передньої частини лижі до задньої. Для зручності умовно розділіть всю оброблювану поверхню на три-чотири ділянки, послідовно проходячи кожен з них. Утворені на поверхні частки удаляемой мазі (парафіну) очистіть ганчіркою. Такий спосіб дозволить видалити стару мазь і парафін.
6
Після механічної обробки візьміть чисту ганчірку, змочіть її в скипидарі і протріть з натиском ковзаючу поверхню, видаляючи залишки мастила. При необхідності повторіть процедуру два-три рази.
7
Аналогічні операції виконайте з другою лижею. Після повної обробки ретельно протріть поверхню лиж сухою ганчіркою. Тепер ваш інвентар готовий прийняти нову мастило, відповідну погоді.
Корисна порада
Проводите видалення старої мазі, орієнтуючись на зміну погодних умов і якість покриття траси. Якщо умови ковзання не змінилися, видаляти мазь не має сенсу.