Як зібрати випрямляч.

У блоці живлення випрямляч - це ланцюг, наступна відразу за трансформатором. Існують різні конструкції випрямлячів, що відрізняються один від одного складністю та ефективністю.
Інструкція
1
Найпростішим випрямлячем є однополуперіодний. Щоб його зібрати, використовуйте всього один діод. Один з висновків вторинної обмотки мережевого трансформатора з'єднайте з загальним проводом, а інший підключіть до анода діода. З його катода зніміть напруга, що є позитивним щодо загального проводу. Якщо ж висновки діода поміняти місцями, він буде виробляти напругу, що є відносно загального проводу негативним.
2
Для двухполуперіодного випрямляча першого типу знадобляться два діода. Спільно з ним використовуйте такий трансформатор, у якого вторинна обмотка має відвід від середини з точністю до одного витка. Середню точку цієї обмотки з'єднайте з загальним проводом, анод одного діода підключіть до одного крайнього висновку обмотки, а іншого - до іншого. Катоди діодів з'єднайте разом, і з точки їх з'єднання зніміть напругу, позитивне щодо загального проводу. Якщо ж обидва діода (обов'язково обидва!) Включити у зворотній полярності, випрямляч буде виробляти негативне напруга щодо загального проводу.
3
Два діода при бажанні замініть на один двуханодний кенотрон. У такого приладу є один загальний катод. Напруження кенотрона обов'язково питайте від окремої обмотки, від якої не харчується більше нічого, і яка більше ні з чим не з'єднана. Такий випрямляч виробляє напругу, позитивне щодо загального проводу.
4
При застосуванні трансформатора, що має всього одну вторинну обмотку, для двухполуперіодного випрямлення напруги використовуйте так званий мостовий випрямляч. Візьміть чотири діода і з'єднайте їх так: у двох діодів з'єднайте разом катоди, в інших двох - аноди. Потім з'єднайте між собою вільні висновки цих пар, щоб вийшов своєрідний ромб. На точки з'єднання різнойменних висновків подайте змінну напругу, з точки з'єднання катодів зніміть позитивне напруга, а з точки з'єднання анодів - негативне. З'єднайте з загальним проводом той з висновків моста, який відповідає полюсу, протилежного шині живлення.
5
Не дивуйтеся тому, що у всіх випрямлячах позитивне напруга знімається з катодів, а негативне - з анодів. Логіка тут наступна: коли з вторинної обмотки трансформатора на анод надходить позитивне напруга, діод відкривається, і таке ж напруга виникає і на його катоді.
6
Після випрямляча обов'язково встановіть фільтр на основі електролітичного конденсатора достатньої ємності. Його підключіть в правильній полярності, а його робоча напруга виберіть із запасом. Після фільтра при необхідності підключіть стабілізатор будь-якої зручної конструкції.
Зверніть увагу
Будьте обережні, якщо випрямляч високовольтний. Конденсатори його фільтра залишаються зарядженими навіть після відключення.