Як зібрати моделі вітрильників. Моделі вітрильників своїми руками.

Модель парусного судна, виконана своїми руками, може прикрасити інтер'єр вашої кімнати, несучи до нього атмосферу романтики і морських мандрів. Таке судно можна зібрати з готового набору або виготовити самостійно, якщо ви не боїтеся неминучих труднощів, пов'язаних з моделюванням, і готові до кропіткої багатогодинної роботи.
Вам знадобиться
 • - дерев'яний брусок, рейки;
 • - щільний папір;
 • - картон;
 • - нітроцелюлозний клей;
 • - нітроемаль ;
 • - пульверизатор;
 • - зубний порошок;
 • - тонка дріт;
 • - нитки;
 • - наждачний папір;
 • - гострий ніж.
Інструкція
1
Оберіть прототип судна, модель якого будете збирати. Для цього можна використовувати готові технічні описи та креслення, а також самостійно вивчити конструкцію вподобаного вам корабля по малюнків і фотографій. Приділіть увагу навіть дрібним деталям, адже в ідеальному випадку вам належить створити гранично точну копію парусного судна.
2
Визначте масштаб, в якому буде виконана модель судна. Рекомендується використовувати масштаб 1: 500, але в кожному конкретному випадку можливі інші співвідношення, це буде залежати в першу чергу від ваших можливостей, а також від реальних розмірів корабля.
3
Виконайте ескізний малюнок майбутньої моделі. Якщо ви не володієте необхідними для цього художніми здібностями, то зручніше відразу перейти до зображення майбутньої моделі у вигляді креслення, виконаного в трьох проекціях. Проставте на кресленні розміри з урахуванням обраного вами масштабу. Складіть перелік основних і допоміжних елементів корпусу судна, які ви станете відтворювати. Це допоможе не втратити важливі деталі, що роблять реалістичною будь-яку модель.
4
Корпус моделі парусника виріжте з прямокутного дерев'яного бруска і отпрофіліруйте його, використовуючи картонні шаблони. Шаблони по черзі прикладайте до корпусу, починаючи від носової частини і закінчуючи кормою. Готовий корпус обробіть наждачним папером, згладивши всі шорсткості. Якщо на корпусі є помітні тріщини, закрийте їх шпаклівкою, зробивши її з нітроцелюлози клею і зубного порошку.
5
Палубу виготовте з цупкого паперу або картону. Бажано використовувати глянцевий папір. Готову палубу окрасьте нітроемалью в темно-червоний колір, що відповідає реальному кольором корабельного сурику. Для фарбування використовуйте пульверизатор.
6
З щільного паперу зробіть фальшборт, підігнавши його під розмір палуби. Приклейте фальшборт встик до палубі і пофарбуйте разом з корпусом. Ту частину парусника, яка знаходиться під водою, пофарбуйте в більш яскравий колір, відповідний кольору прототипу.
7
Палубні надбудови змайструєте зі шматочків тонкої фанери або пінопласту. Готові елементи оклейте кольоровим папером. Якщо конструкція парусника передбачає кришки люків, імітуйте їх, наклеївши на картон марлю.
8
Щогли моделі виготовте з дроту або склейте з дерев'яних паличок, попередньо обстругати їх для надання потрібної форми. Такелаж змайструєте їх міцних суворих ниток або тонкого дроту.
9
Для вітрила використовуйте білий папір, оскільки тканину на невеликій моделі буде виглядати грубо і не дуже натурально. Зобразіть на паперових вітрилах лінії крою гострим олівцем. Модель готова. При бажанні можна виготовити для неї просту підставку з двох дерев'яних брусків. Зберігати вітрильник найкраще в скляній шафі, щоб забезпечити захист від пилу і випадкових пошкоджень.
Наприкінці двадцятого століття, коли в магазинах не було такого широкого асортименту незвичайних і цікавих іграшок як сьогодні, діти придумували і майстрували іграшки самостійно. Досі такі саморобні іграшки користуються великою популярністю серед дітей різного віку. Як самостійно, так і за допомогою дорослих кожна дитина може виготовити з порожньої пластикової пляшки вітрильник , який зможе плавати на поверхні води.
Вам знадобиться
 • Пластикова пляшка, ножиці, шило, нитки, два цвяха або самореза, папір формату А4, пісок або дрібні камені
Інструкція
1
Крім чистої пластикової пляшки об'ємом півтора-два літри, вам будуть потрібні ножиці, шило, а також готові дерев'яні рейки для щогл корабля з перетином 5х5 мм. Також підготуйте міцні нитки, два довгих цвяха або самореза, і папір формату А4. Окремо наберіть невелику кількість піску або дрібних каменів для баласту вітрильник а.
2
Ножицями виріжте вітрила, а потім шилом виконайте в пляшці отвори, щоб вставити в них щогли. Розташовуйте отвори для щогл на одній лінії. Розширте отвори до діаметра рейок 5х5 мм і вставте щогли в отвори.
3
З боку денця пляшки, яке відіграє роль корми, встановіть на відстані 3-4 см від лінії щогл два довгих цвяха і закріпіть на них нитки такелажу. У паперових вітрилах зробіть по два надрізи і надіньте їх на щогли.
4
Потім за допомогою ниток встановіть такелаж, надаючи кораблику гарний вигляд. Вирівняйте щогли і зміцните вітрила на нитках.
5
Подібний вітрильник можна використовувати для справжніх водних битв і ігор - засипте всередину пісок або камені для баласту, а потім, вибравши підходяще місце і гарну погоду з несильним вітром, спрямованим від берега, поставте кораблик на воду.
6
Якщо ви не хочете, щоб вітрильник поплив від вас назавжди, прив'яжіть до нього шнурок і запускайте його в плавання, розмотуючи котушку зі шнурком. У будь-який момент ви зможете притягнути вітрильник до себе і забрати його додому.