Як отримати спадщину громадянину України. Як отримати спадщину якщо немає документів.

Після смерті російських родичів українські громадяни часто зіштовхуються з проблемою успадкування в Росії. Основні передумови успадкування майна в нашій країні резидентами і нерезидентами Російської Федерації виписані в Цивільному кодексі. Процедура та вимоги до спадкоємства практично ідентичні як для співвітчизників, так і для іноземців (в даному випадку українців), розрізняється лише ступінь оподаткування.
Вам знадобиться
 • - заява про прийняття спадщини;
 • - заповіт з відміткою про те, що воно дійсно і не змінено;
 • - свідоцтво про смерть спадкодавця;
 • - свідоцтво про право власності спадкодавця;
 • - технічний паспорт на квартиру;
 • - довідка житлово-експлуатаційної контори про реєстрацію;
 • - довідка Бюро технічної інвентаризації;
 • - паспорт;
 • - свідоцтво про народження (спадкоємця);
 • - ідентифікаційний номер;
 • - ксерокопії зазначених документів (бажано в 2-х примірниках).
Інструкція
1
Чтоб отримати спадок від російського родича, вирушайте на місце останнього проживання спадкодавця. Якщо воно невідоме, рушайте на місце знаходження спадкового майна (при розкиданості майна в різних регіонах пунктом прибуття має бути місце найціннішої частини спадщини).
2
Постарайтеся вступити в права спадкування протягом 6 місяців. Інакше право на спадщину вам потрібно буде довести в суді, причому засвідчивши поважну причину, яка перешкодила вам вчасно прийняти його. Ви можете претендувати на майно, що залишилось як на основі заповіту, так і за законом (на правах родинних зв'язків).
3
Для вступу в права спадкування зверніться до нотаріуса, покажіть необхідний пакет документів і напишіть заяву на отримання спадщини. Після перевірки всіх документів і оплати своїх послуг нотаріус видасть вам свідоцтво про право на спадщину.
4
Отримавши від нотаріуса свідоцтво про право на спадщину, йдіть з цим документом в місцеве Бюро технічної інвентаризації, де його зареєструють і повернуть з підшитої до нього витримкою про реєстрацію права власності на нерухомість.
5
Не забудьте провести оцінку успадкованого майна з урахуванням його зносу (це робить технік Бюро технічної інвентаризації) для сплати податку. Після вступу в права спадкування сплатите 30% вартості майна в якості податку (п. 3 ст. 224 Податкового кодексу РФ).
6
Після цього, повернувшись на батьківщину, заплатите ще 15% від вартості отриманого майна до держбюджету України (ст. 174.2.3 Податкового кодексу України). Втім, якщо ви є спадкодавцеві родичем першого ступеня (чоловіком, дружиною, батьками і дітьми), то платити податок вам не потрібно, тому що для цієї категорії осіб законодавством сусідньої держави передбачена нульова ставка оподаткування. Всі інші родичі виплачують 5% від вартості успадкованого майна, а сторонні особи - 15%. Це стандартна ставка прибуткового податку на Україну.
Зверніть увагу
Як законослухняний громадянин, ви зобов'язані самостійно подати до податкових органів України декларацію про дохід від спадщини, отриманої за кордоном, із зазначенням вартості спадщини.
Корисна порада
Зазвичай, щоб зменшити суму податку в декларації вказують занижені цифри. Це досить зручна і поширена практика, так як українські податкові органи не мають можливості перевірити достовірність інформації де-факто. Саме тому деякі люди взагалі не декларують свою нерухомість за кордоном.