Як мити птахів.

Водні процедури корисні не тільки людям, а й птахам. Особливо це актуально в жарку погоду. Буває й так, що ваш птах забруднилася - і тоді без освіжаючого душа їй точно не обійтися!
Інструкція
1
Вода зволожує шкіру і пір'яний покрив, що, в свою чергу, профилактирует його сухість і ламкість. Також постійна можливість купатися дозволяє птахові уникнути теплового удару в жарку пору року.
2
Найкраще, якщо птах звикла приймати водні процедури самостійно. Для цього з перших днів перебування вашого вихованця в будинку в клітку встановлюють купалку. Вода в ній повинна бути кімнатної температури, обов'язково чиста (воду в купалки рекомендується міняти не рідше одного разу на два дні). За необхідності ваш вихованець буде сам залізати в воду і з задоволенням плескатися.
3
Якщо птах ігнорує купалку або її пір'я сильно забруднені, то необхідно скористатися душем. Фахівці раджу прибрати з клітки годівниці і поїлки, віднести клітку в ванну і включити душ таким чином, щоб частина клітини опинилася під водою. Таким чином птах сама може залізти під струмені води.
4
Бувають ситуації, коли птах категорично відмовляється купатися самостійно. Тоді можна обережно взяти птаха в руки, віднести її у ванну і, обережно поливаючи душем кімнатної температури, сполоснути бруднулю. Шампунь при цьому використовувати не рекомендується.
5
Також можна спробувати привчити птицю митися за допомогою пульверизатора. Для цього поставте Пирскавка ближче до клітки, нехай птах звикне до її виду. Потім поступово починайте пшикати на птицю. Робіть це поступово. Приміром, сьогодні бризнули один раз, завтра два. Таким чином поступово доведіть до повного промокання оперення.
6
Подбайте і про правильне видаленні вологи з пір'яного покриву. Для цього акуратно візьміть мокрого вихованця в руки, оберніть м'яким рушником. Як тільки воно намокне, замініть на сухе. Не тріть птицю - так ви тільки пошкодите їй пір'ячко. Після того, як ви промокнете зайву вологу, відпустіть вихованця в чисту клітку і дайте йому просохнути. Слідкуйте, щоб в цей момент в кімнаті було тепло і не було протягів, так як мокра птах дуже швидко простигає.