Як перевести з міліметрів ртутного стовпа в Паскалі.

Міліметри ртутного стовпа і Паскалі застосовуються для вимірювання тиску. Хоча паскаль і є офіційною системної одиницею, позасистемні міліметри ртутного стовпа по своїй поширеності нічим не поступаються їм. «Міліметри» навіть мають власну назву - «торр» (torr), дане на честь відомого вченого Торрічеллі. Між двома одиницями існує точна залежність: 1 мм рт. ст. = 101325/760 Па, яка і є визначенням одиниці «мм рт. ст. ».
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - комп'ютер;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Щоб перевести тиск, задане в міліметрах ртутного стовпа, в Паскалі помножте кількість мм рт. ст. на число 101325, а потім розділіть на 760. Тобто, скористайтеся нескладної формулою: Кп = Км * 101325/760, де: Км - тиск в міліметрах ртутного стовпа (мм рт. ст., mm Hg, торр., torr) Кп - тиск в паскалях (Па, Ра).
2
Використання вищенаведеної формули дає найточніше відповідність між двома системами вимірювання. Для практичних же розрахунків скористайтеся більш простою формулою: Кп = Км * 133,322 або спрощено Кп = Км * 133.
3
При перекладі тиску в Паскалі врахуйте, що при вимірюванні кров'яного тиску, в метеорологічних зведеннях, а також серед інженерів-вакуумники часто скорочують найменування «мм рт. ст. »до« мм »(іноді опускають і міліметри). Тому, якщо тиск задано в міліметрах або просто вказано число, то швидше за все це мм рт. ст. (При можливості, все ж уточніть). При вимірі дуже низьких тисків замість мм рт. ст. «Вакуумники» застосовується одиниця «мікрон ртутного стовпа», яку зазвичай позначають як «мкм». Відповідно, якщо тиск зазначено в мікронах, то просто розділіть це число на тисячу і отримаєте тиск в мм рт. ст.
4
При вимірі високих тисків часто застосовується така одиниця як «атмосфера», відповідна нормальному атмосферному тиску. Одна атмосфера (атм, atm) дорівнює 760 мм рт. ст. Тобто, для отримання тиску в мм рт. ст. помножте кількість атмосфер на 760. Якщо ж тиск зазначено в «технічних атмосферах», то для перекладу тиску в мм рт. ст. помножте це число на 735,56.
5
Прімер.Давленіе в шині автомобіля становить 5 атмосфер. Чому буде дорівнювати цей тиск, виражене в паскалях? Решеніе.Переведіте тиск з атмосфер в мм рт. ст .: 5 * 760 = 3800.Переведіте тиск з мм рт. ст. в Паскалі: 3800 * 133 = 505400.Ответ.505400 Па (або 505,4 кПа).
6
Якщо у вас є комп'ютер або мобільний телефон з виходом в інтернет, то просто знайдіть будь онлайн-сервіс конвертації фізичних одиниць виміру. Для цього наберіть в пошуковику фразу типу «перевести з мм рт ст в Паскалі» і скористайтеся вказівками на сайті сервісу.