Як пересадити маранту.

Маранта - трав'яниста рослина з розкішними овальними або ланцетоподібним листям. Деякі рослини цього сімейства мають строкатим листям, і одне тільки це якість здатне зробити маранту гідною прикрасою житла. Родом маранта з тропічних лісів Бразилії. Вона віддає перевагу рости в тіні і при великій вологості. Коли рослина припиняє випускати нові листки, схильне до "листопаду" і має пожухлий вигляд, значить, прийшла пора його пересаджувати. Як пересадити маранту, повинен знати кожен квітникар-любитель.
Вам знадобиться
  • - новий широкий горщик;
  • - щітка;
  • - мило;
  • - чайник з окропом;
  • - гравій;
  • - деревне вугілля;
  • - земля.
Інструкція
1
Дочекайтеся весни. В інший час це тропічна рослина переносить пересадку не дуже добре. Звичайно, можуть виникнути ситуації, коли без неї не обійтися. Це може статися, якщо маранту поливали занадто рясно при поганому дренажі. У такій ситуації більше нічого не залишається робити, як викопати рослина, обрізати хворі коріння і посадити його в новий горщик, роблячи всі запобіжні заходи. Але здорова рослина має слідувати природним життєвим циклам.
2
Підготуйте горщик. Візьміть широкий, діаметром трохи більше колишнього. Звичайна практика квітникарів, коли при виборі горщика для пересадки поміщають в нього колишній, діє і в цьому випадку. Старий посудину повинен вільно поміщатися в новий, але при цьому проміжок між стінками залишається дуже маленьким. Нове житло для вашого квітки як слід вимийте жорсткою щіткою. Миючі засоби не обов'язкові, але можна зробити мильний розчин. Краще використовувати дитяче або господарське мило. Прослідкуйте, щоб в дні горщика був отвір.
3
Вимийте дрібні камінчики і теж обдайте їх окропом. Маранта надзвичайно чутлива до вмісту води в грунті, тому необхідний хороший дренаж. На дно найкраще насипати шар гравію або гальки. Підійде і штучний грунт для акваріума. Він не вступає в реакцію ні з водою, ні з землею.
4
Отвір у дні горщика прикрийте черепком або камінчиком середнього розміру. Він не повинен закривати дірку дуже щільно. Зверху насипте шар дренажу.
5
Підготуйте землю. Для всіх видів маранти підходить живильний ґрунт, що складається з рівних частин піску, перегною, листової і дернової землі. Можна підібрати підходящу суміш у квітковому магазині. На пакетах з садовою землею зазвичай написаний її складу. Додайте в грунт шматочки деревного вугілля. Насипте трохи землі в горщик так, щоб вона прикрила шар дренажу. Злегка зволожите грунт.
6
Викопайте маранту зі старого горщика. Пересаджувати будь-яка рослина краще всього разом з грудкою землі, за винятком тих випадків, коли воно захворіло. Ком при цьому не повинен бути більшим. Може вийти і так, що землі на коренях практично не залишилося, і з горщика ви витягли масу, зовнішнім виглядом нагадує повсть. Це означає, що квітка слід було пересадити давно. У будь-якому випадку поставте рослину в новий горщик, надавши йому максимально вертикальне положення. Насипте землю рівномірно між земляним комом і стінками горщика. Зверху прикрийте коріння шаром грунту. Добре полийте рослину.
Корисна порада
Розмножуються маранти діленням куща і живцями. Для живців необхідно зробити спеціальні ящики з гарним дренажем. На живці наріжте короткі пагони і посадіть їх в ящики з живильним грунтом. Притените посадки і рясно їх поливайте. Склад землі такий же, як і для дорослих рослин.