Як поливати заміокулькас.

Замиокулькас зустрічається в квартирах досить часто, хоча власники і не завжди знають, як називається це вічнозелена рослина з товстими загостреними листям. Родом він з тропічної Африки. У дикому вигляді замиокулькас найчастіше зустрічається на Мадагаскарі. Раніше у нього було і друга назва - каладиум. Німецькі й англійські вчений ще в позаминулому столітті описали кілька видів, але в сучасній класифікації залишився тільки один заміелістний.
Вам знадобиться
  • - заміокулькас;
  • - лійка;
  • - губка;
  • - вода.
Інструкція
1
Надайте заміокулькаса необхідні умови. Він не особливо вимогливий до відходу і росте досить швидко. У відповідній його потребам обстановці він може досягти півтора метрів висоти і навіть зацвісти білими квітами, зібраними в качан. Температура в приміщенні, де стоїть замиокулькас, не повинна навіть взимку опускатися нижче 12 ° С. Краще всього, якщо температура буде близько 18 ° С. Цей тропічний житель надзвичайно любить світло, тому взимку на вікні йому саме місце. Влітку його краще винести на балкон.
2
Забезпечте заміокулькаса різний режим поливання в різні пори року. Умови утримання в квартирі повинні більш-менш відповідати тим, в яких рослина знаходиться в природі. Не слід думати, що всі тропічні рослини люблять високу вологість. Якраз замиокулькас навіть навесні, влітку і восени треба поливати дуже акуратно і ні в якому разі не переливати. Полийте рослину так, щоб земля в горщику стала вологою. При цьому вода не повинна просочитися на піддон. Якщо це сталося - злийте її. Робіть це в міру накопичення води.
3
Поливати заміокулькас два рази на день, кожен день або з перервами - залежить від вологості. Дайте землі в горщику трохи просохнути. Замиокулькас дуже погано переносить застояну воду в грунті. Коріння його легко загнивають. Тому не поспішайте за лійкою, якщо вам здається, що земля почала висихати.
4
Взимку зміните режим поливання. Заміокулькаса потрібен деякий період спокою. Спробуйте землю на вологість. Поливайте рослину тільки в тому випадку, якщо грунт в горщику зовсім висохла.
5
Замиокулькас досить байдужий до вологості повітря, тому спеціально обприскувати його не потрібно. Але пори його листя легко забиваються пилом, їх потрібно періодично мити. Робіть це м'якою губкою, змоченою теплою водою. Миючі засоби при догляді за здоровим рослиною застосовувати не потрібно. Влітку стоїть на балконі замиокулькас можна взагалі не мити, особливо якщо дощі йдуть досить часто.
Зверніть увагу
Замиокулькас необхідно часто підгодовувати. Влітку це робиться раз на два тижні. Ця квітка швидко росте, а відповідно - витрачає багато поживних речовин. Підгодівлю можна виробляти будь-якими добривами для сукулентів.
Корисна порада
Пересаджувати замиокулькас необхідно щороку навесні. Ця квітка любить поживний грунт, Найкраще в брати в рівних частинах торф, пісок, листову і дернову землю. Старі рослини досить пересаджувати раз в два роки. Оскільки рослина дуже чутливо до змісту води в грунті, необхідний хороший дренаж.