Як тестувати об'єктив.

Покупка нового об'єктива - відповідальна справа. Від правильного вибору залежить якість ваших фотографій, їх чіткість і глибина. Щоб не розчаруватися в купленому об'єктиві, необхідно перевірити його на наявність дефектів.
Інструкція
1
Тестування об'єктива починається зі зовнішнього огляду. Уважно подивіться, чи немає на пластмасових частинах об'єктива подряпин і потертостей. Зверніть увагу на можливі тріщини і вм'ятини - вони можуть говорити про те, що об'єктив роняли. Про це ж свідчить "цокають" звук лінз при легкому потрясиваніі об'єктива. З такими ушкодженнями об'єктив мало придатний для використання: навіть якщо він працює зараз, в майбутньому ви, швидше за все, зіткнетеся з проблемами фокусування, зумування та іншими неприємностями. З особливою ретельністю огляньте гвинти. Подряпини на них і поруч говорять про те, що об'єктив розбирали, відповідно, ремонтували.
2
Уважно огляньте лінзи. Допускається невелика кількість пилу і легкі невеликі (до 2мм) подряпини на передній лінзі - вони не будуть мати істотного впливу на знімки. Однак пил і подряпини на задній лінзі повинні вас насторожити: чим ближче до матриці знаходяться дефекти, тим більше вони позначаються на якості зображення.
3
Якщо ваш об'єктив із зумом, покрутіть кільце зумування. Воно повинно рухатися плавно, не заїдати і не скрипіти. Водночас, кільце не повинно бовтатися, інакше важко буде утримати фокус. Висуньте об'єктив на максимальну довжину і трохи покачайте, натиснувши на нього. Люфт повинен бути мінімальним.
4
Тепер випробуйте об'єктив в дії. Оцініть чіткість фокусування, зробивши кілька знімків як в автоматичному (AF), так і в ручному режимі фокусування (MF). Постарайтеся зробити знімки як на довгому, так і на короткому фокусі, а також сфотографувати предмети різної віддаленості. Виставте різні значення діафрагми, щоб перевірити, наскільки буде "милити" об'єктив на максимально відкритій діафрагмі. Якщо в об'єктиві присутній стабілізатор, зробіть декілька знімків з середньою витримкою з ним і без нього, потім оцініть різницю.
5
Зняті кадри найкраще переглядати на великому моніторі. Якщо такої можливості немає, скористайтеся екраном фотоапарата, максимально наблизивши знімок. Оцініть різкість предметів, що потрапили в фокус, в тому числі не забудьте перевірити якість зображення по краях кадру - зазвичай воно там трохи гірше. І зверніть увагу на боке (зону розмиття, яка знаходиться не в фокусі).
Корисна порада
Об'єктив тестируйте з тією камерою, на якій він буде використовуватися.