Як запустити риб в акваріум.

Багато хто мріє мати вдома маленький шматочок підводного царства. Акваріум дозволяє не тільки споглядати прекрасне, але й долучитися до дивовижного світу підводних мешканців, дізнатися багато нового і цікавого з їхнього життя.
Інструкція
1
Отже, ви вирішили завести акваріум. Насамперед вивчіть літературу з акваріумістики, вирішите, який тип акваріума хочете придбати і яких рибок хочете в ньому утримувати.
2
Не поспішайте купувати все одразу. Для початку вам потрібно придбати технічну частину: сам акваріум, фільтр та аератор, світло, обігрівач, термометр. Потім потрібно вибрати грунт, рослини і равликів (якщо ви плануєте їх заводити). Рибок на даному етапі купувати не варто, спочатку необхідно облаштувати їм будинок.
3
Встановіть акваріум, засипте в нього промитий грунт, наповніть ємність на 1/3 відстояною водопровідною водою. Встановіть обладнання. Потім посадите рослини, покладіть на грунт прикраси у вигляді рельєфних каменів, спеціально підготовлених корчів, скульптур. Заповніть акваріум водою і підключіть все обладнання. Тепер можна запустити кілька равликів.
4
Після цього акваріум починає "дозрівати". Вода заселяється мікрофлорою, відбуваються різні хімічні і фізичні процеси. В цей період вода не придатна для заселення рибками. Необхідно почекати, поки вона помутніє (це природний процес), а потім знову стане прозорою. Як правило, "дозрівання" триває близько одного-двох тижнів.
5
Процес можна прискорити за допомогою різних кондиціонерів для води, які продаються в зоомагазинах. Після того, як вода стане кристально-прозорої, можна їхати за рибками.
6
При виборі рибок слід враховувати їх сумісність, а також схожість в умовах утримання (жорсткість, температура води, освітленість і т.д.) Також необхідно правильно розрахувати кількість рибок на ваш акваріум, щоб усім мешканцям було комфортно.
7
Постарайтеся купувати рибок в зоомагазині, який знаходиться недалеко від будинку, оскільки транспортування на далеку відстань негативно відбивається на їх самопочутті.
8
Приїхавши додому не поспішайте запускати нових мешканців в акваріум. Спочатку обполосніть пакет з рибками під проточною водою, а потім помістіть його в акваріум, щоб зрівняти температури. Через 10 хвилин долийте в мішечок з рибками акваріумний води для зрівнювання хімічного складу і почекайте ще хвилин 15. Після цього обережно випустіть рибок в новий будинок.
9
У перший час рибки можуть забитися під фільтр або рослини - це нормальна реакція на зміну обстановки. Дайте їм трохи озирнутися і прийти в себе, потім трохи погодуєте. Через кілька днів рибки звикнуть до нових умов утримання, і ви зможете спостерігати за маленьким підводним світом у всій його красі!
Ви зважилися на придбання нового акваріума і підготували його до прийому нових мешканців? Зверніть увагу: не можна запускати туди відразу всіх риб, так як це може призвести до драматичних наслідків як для окремих особин, так і для всієї екосистеми акваріума.
Інструкція
1
Ретельно очистіть акваріум питною содою і сіллю. Уникайте використання миючих засобів, так як їх залишки на стінках акваріума можуть нанести шкоду рослинам і рибкам.
2
Встановіть акваріум на ідеально рівну поверхню, щоб на склі не з'явились тріщини від тиску рідини на одну з його стінок.
3
Покладіть грунт, попередньо промивши і прокип'ятивши його. Товщина шару грунту повинна бути не менше 5-ти сантиметрів.
4
Встановіть обладнання для нормального функціонування акваріума. До такого обладнання відносяться: - фільтр, необхідний для очищення акваріума від відходів життєдіяльності; - компресор, який буде насичувати воду акваріума киснем; - обігрівач для підігріву води в холодну пору року; - термометр для здійснення контролю над температурою води.
5
Встановивши апаратуру, приступайте до висаджування рослин. Будьте уважні, щоб не занурити точку росту в грунт, інакше згодом коріння рослин будуть стирчати в різні боки.
6
Підготувавши таким чином екосистему акваріума, наповніть його водою. Використовуйте тільки водопровідну воду, не приносите воду з річок та ставків, так як в ній можуть міститися небезпечні бактерії і частинки важких металів. Зачекайте 2 тижні.
7
Якщо ваші рибки живуть в природних умовах в одній і тій же кліматичній зоні, запускайте в акваріум всіх відразу, якщо ж вони - уродженці різних широт, то при підселення сусідів вам навряд чи вдасться уникнути жертв. У кожному разі, запускати рибок краще партіями, щоб вони поступово звикали до екосистеми акваріума.
8
Кожну наступну партію витримуйте в карантині аж до декількох тижнів. Перед запуском чергової групи поступово змінюйте хімічний склад води в ємності, в якій ваші вихованці перебувають «на перетримці». Протягом декількох годин потроху підливайте воду в транзитну ємність з розташованими там рибками і уважно спостерігайте за їх поведінкою. При запуску кожної наступної партії рибок годувати не треба, їм в цей момент не до трапези.