Як навчити папугу-дівчинку розмовляти.

Навчити говорити самку папуги - завдання більш складна, ніж навчити розмовляти самця. Хоча багато що залежить не від статі, а від конкретної породи птиці. Але ваші шанси значно збільшуються, якщо ви володієте належним терпінням і знаєте всі нюанси навчання свого улюбленця.
Інструкція
1
Найкраще людську мову засвоюють папуги сірого забарвлення (Кореллі, какаду). Арар також вважаються хорошими учнями, що сприймають все просто на льоту.
2
Приступайте до навчання вимови мови папугу відразу після його покупки. Молоді і рухливі особини більш уважно прислухаються до того, що відбувається навколо. Навчання проводите щодня, постійно в певний час, тривалістю по 30-40 хвилин не менше трьох разів на день.
3
Помістіть птицю в окрему кімнату, щоб нічого зайвого її не відволікало. Уроки повинні починатися з найпростіших і коротких слів, а вже після їх засвоєння переходите до складних фразам. Перші досліджувані слова повинні мати голосні літери о, і, а. З приголосних букв відмінно підходять п, ш, к, р, т. Також вважається, що жіночі голоси птиці сприймають набагато краще, ніж чоловічі. Досліджувані слова повинні бути припадати до місця в кожній конкретній ситуації. Припустимо, коли ви будете навчати папуги фразі «Нюша хоче каші», то в цей час пропонуйте птахові корм. При вході в квартиру говорите вихованцеві «здрастуй» або «привіт», а йдучи - «поки» або «до побачення».
4
Додатково можете використовувати аудіо записи вимовної мови або пісень. Запис повинна бути швидкою по швидкості, в ній не повинен чутися зайвий шум. Це дуже зручна методика, адже поки птах слухає, ви зможете спокійно зайнятися своїми справами.
5
Пам'ятайте, що в поганому засвоєнні уроків найчастіше винен людина, яка навчає свою птицю. Для плідного навчання потрібно тісний емоційний контакт і зв'язок людини з папугою. До улюбленцю потрібно ставитися ласкаво не тільки в звичайний час, але і під час уроків, не злитися, любити папугу і намагатися відчувати його настрій. Учитель повинен запастися терпінням, і тоді господаря папуги порадують отримані результати.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=XLTDrUGgjXA
Існує думка, що самці папуг краще піддаються навчанню людської мови, ніж самочки, але це далеко не так. Якщо у вас є бажання навчити свою попугаіху парі-трійці фраз, при необхідній підготовці і деякої практиці завдання це цілком здійсненна. Необхідно лише запастися терпінням і не відхилятися від звичної схеми навчання.
Інструкція
1
Не починайте навчання мови занадто рано. Папужки, ледь який покинув звичну жердинку, необхідно спочатку привчити до нового будинку і дати освоїтися. Птах повинна відчути, що ви є її господарем і почати звертати на вас пильну увагу. Тільки в цьому випадку процес навчання пройде швидко і легко. Оптимальним віком для навчання є перший рік життя попугаіхі, але наступні три-чотири роки навчання також можна проводити. Згідно з дослідженнями, папуги все своє життя продовжують вживати слова, вивчені в перші роки.
2
Проводите навчання щодня в ранкові або вечірні години, оптимально - два три рази в день. Тривалість кожного заняття повинна бути не менше півгодини. Ретельно стежте за тим, щоб під час занять птах не могла відволікатися на будь-які предмети. Проводите ваші «уроки» в окремій кімнаті, у відсутності сторонніх звуків або шумів. З клітки приберіть всі іграшки, дзеркала і корм. Учениця повинна повністю зосередитися на тому, чим їй належить займатися.
3
Хвилясті папужки краще копіюють жіночий голос, оскільки він збігається з висотою роботи їхніх власних голосових зв'язок. Якщо навчанням займається чоловік, йому необхідно намагатися говорити більш високим голосом. Фразу, яку ви збираєтеся заучувати з попугаіхой, вимовляєте кожен раз однаково, з однією і тією ж інтонацією і в одному ритмі. Не забувайте про те, що для птиці ваші слова - всього лише варіація пісні, яку вона може перейняти. Буде набагато швидше й простіше, якщо ви не станете ускладнювати завдання різними варіаціями і не будете додавати щоразу нові слова.
Зверніть увагу
Навчанням вашої попугаіхі повинен займатися хтось один. Поки птах не вимовить своє перше слово, краще не мучити її пам'ять і уяву різними голосами і інтонаціями однієї і тієї ж фрази. Після того, як перше слово буде освоєно, можете приступати до спільних дресуванням.
Корисна порада
Уроки найкраще проводити на голодний шлунок. А от після їх закінчення можна погодувати вашу пташку. В цьому випадку навчання піде швидше і простіше.