Як визначити, здорова людина чи ні.

У стародавні часи у цілителів в розпорядженні не малося апаратів УЗД, лабораторій, і навіть звичайних градусників. Вони визначали стан здоров'я людини за її зовнішнім виглядом і звертали увагу на скарги пацієнтів. Як же сьогодні з'ясувати, чи варто йти до лікаря, і провести діагностику в домашніх умовах? Існує величезна кількість зовнішніх ознак різних внутрішніх захворювань. Ось лише деякі з них.
Інструкція
1
Зверніть увагу на колір обличчя людини. Якщо воно постійно зайво бліде, то, можливо, він страждає анемією. Жовтуватий відтінок і сіточка капілярів на обличчі нерідко свідчить про проблеми з печінкою або зловживанні тютюном (одне не виключає в цьому випадку іншого). Сірувата шкіра може бути у онкохворих або сердечників. Жовтувато-коричневі плями на обличчі можуть іноді вказувати на патологію нирок.
2
Придивіться, чи немає у нього мішків під очима, що іноді говорить про проблеми з нирками і сечовим міхуром. А ось якщо у нього припухлі верхні повіки, то не виключено, що ця людина в депресії, що теж не є здоровим станом. Жовтуваті білки очей в деяких випадках свідчать про захворювання печінки, а різке їх пожовтіння - один з вірних симптомів гепатиту, людині потрібно негайно викликати лікаря.
3
Навіть стан зіниць може сказати вам про що. Вузькі зіниці при звичайному освітленні бувають у людини, знемагаючого від болю. Однак не поспішайте цікавитися у нього, від чого він так мучиться. Звуження зіниці може бути і при прийомі психотропних препаратів або після куріння сумішей, що містять наркотичні речовини.
4
Придивіться, чи немає у людини висипань і плям на обличчі і тілі. Висипання на лобі - іноді буває знаком того, що у людини (якщо він, звичайно, не дуже юний) проблеми з ЖКТ або обміном речовин, на скронях - з жовчним міхуром. Висип на руках може говорити як про інфекцію або хвороби шкіри, інфікуванні всього організму, так і про банальну алергії, яка, втім, теж може бути небезпечною. Червоні плями на обличчі - одна з ознак позбавляючи будь-якої етіології, хоча, не виключено, що це теж прояв алергії.
5
Якщо людина скаржиться на біль внизу живота, то, залежно від її характеру і локації, це може бути запалення (ниючі болі), інфекційні захворювання (колючий біль і різь при сечовипусканні), гінекологічне захворювання (постійна тягне біль) . А постійна тягне біль внизу живота у чоловіків може бути і симптомом простатиту. При болях у верхній частині живота порадьте людині звернутися до гастроентеролога, щоб перевірити, чи немає у нього захворювань шлунка, особливо, якщо ця біль виникає періодично.