Як купати лабрадора.

Поки щеня лабрадора маленький, ви можете купати його дуже часто, але обов'язково потрібно стежити за тим, щоб він не застудився. Дорослу собаку мити з використанням миючих засобів потрібно не більше 2-3 разів на рік, так як мило сильно знежирює шерсть і шкіру лабрадора.
Вам знадобиться
  • - спеціальний шампунь;
  • - сухий шампунь (за потребою);
  • - рушник.
Інструкція
1
Наберіть теплу воду у ванну або таз відповідного розміру. Температура води повинна бути трохи теплою, так як гаряча вода викличе у собаки дискомфорт. У тому випадку, якщо вода буде дуже холодною - вона викличе у вихованця тремтіння. На дно ванни або тазу обов'язково постеліть спеціальний гумовий килимок або щільну тканину, зробити це потрібно для того щоб собака не посковзнулася і не впала. Вода повинна максимум доходити до грудей лабрадора. До купання вуха собаки найкраще акуратно закрити ватяними кульками відповідного розміру.
2
Помістіть собаку у ванну або таз і розсуньте руками шерсть. Намочіть водою підшерсток і нанесіть на нього шампунь. Розподіліть його по шерсті собаки легкими масажними рухами. Використовуйте тільки спеціальний шампунь, виготовлений спеціально для цієї породи. Ні в якому разі не використовуйте миючі засоби для людей, вони не підходять лабрадорам. Використовуйте для купання шампунь для конкретного забарвлення собаки (чорного, шоколадного або палевого) або ж відповідний для всіх трьох забарвлень. Після закінчення миття змийте шампунь з вовни вихованця великою кількістю теплої води. Якщо шампунь буде погано змито, він висохне і буде схожий на лупу.
3
Після купання витріть лабрадора насухо і видаліть залишки шампуню. В першу чергу очистіть від шампуню вушні канали, тому що в противному випадку у собаки почнуться проблеми зі шкірою. Шерсть собаки після купання ретельно розчешіть спеціальною щіточкою, так ви видалите випали волоски.
4
Щоб запобігти застуді і переохолодження вихованця, не виводьте лабрадора на прогулянку протягом декількох годин. Якщо шерсть собаки забруднюється в холодну пору року дуже швидко, використовуйте для її очищення спеціальні сухі шампуні. Влітку ж ви можете просто облити лабрадора зі шланга і витерти рушником.