Як лікувати кролика.

Кролики схильні до різних захворювань. Для проведення лікування і профілактичних заходів існує великий арсенал лікарських препаратів. В обов'язковому порядку у вас в аптечці повинні бути: марганцевий калій, йод, борна мазь, борна кислота, іхтіол, діамантова зелень, білий стрептоцид, мазь Вишневського, фталазол, активоване вугілля. Решта лікарські засоби можна купити по мірі необхідності.
Інструкція
1
Якщо в клітці відсутні тверді корми, є ймовірність захворювання - подовжені різці. Лікування - вкоротити подовжені зуби за допомогою спеціальних зубних кусачок.
2
Таке захворювання, як метеоризм (здуття живота), лікується видаленням газів. Також в даному випадку можна скористатися активованим вугіллям (1 таблетка на 4 кілограми живої ваги). При запаленні кишечника кролику необхідно давати доксициклін або левоміцетин і поїти його кисляком (5 мл 1 раз на день протягом 7 днів).
3
При хворобах дихальних шляхів тварина має бути забезпечене сухий і чистої підстилкою. Лікування - всередину стрептоцид, внутрішньом'язово - антибіотики.
4
При сонячному ударі необхідно змочувати голову тваринного охолодженою водою, вводити під шкіру сульфокамфокаин (1 мл).
5
Лікування ран - очистити рану, якщо потрібно, накласти шви, давати антибіотики і застосовувати ранозагоювальні медикаменти (аерозолі «Пантенол», «Кубатол», актовегін, масло обліпихи).
6
Лікування переломів - накладається або гіпсова пов'язка (на 15 днів), або внутрішньокістковий штифт (на 30 днів). Додається в корм кролика вітамін Д3 і 1 крихта муміє в поїлку протягом 15 днів.
7
Гельмінтоз лікується Альбену і нілверм. В цілях профілактики потрібно ретельно чистити клітку і періодично обливати її окропом.
Нежить у кролика може виникнути внаслідок зниження захисних функцій організму, пошкодження слизової оболонки носа, неповноцінного годування і несприятливих умов утримання. Найчастіше кролики переносять інфекційне захворювання в сиру погоду - восени і навесні. При перших симптомах риніту у тварини негайно приступите до його лікування.
Вам знадобиться
  • - фурациллин;
  • - пеніцилін;
  • - «Ампиокс»;
  • - вітаміни;
  • - мінерали;
  • - препарати, що підвищують імунітет.
Інструкція
1
Звичайний простудний нежить у кролика при відсутності лікування може запросто перейти в інфекційний риніт. Якщо оболонка носа набрякла і червона, з'явилися слизисто-гнійні виділення і чхання, підсохлі скоринки ускладнюють дихання - це вже інфекційне захворювання, лікування якого вимагає серйозного підходу. Першим ділом відокремте хворих тварин в інше приміщення - ізолюйте. Всі предмети побуту, що контактують з хворим кроликом, повинні бути продезінфіковані.
2
Негайно зверніться до досвідченого ветеринара, який поставить точний діагноз, проведе потрібні медичні дослідження в клінічних умовах, які дозволять виявити чутливість до препаратів, і, виходячи з лабораторних результатів, призначить відповідне лікування вашому улюбленцю.
3
Для запобігання нежитю у кролика використовуйте розчин фурациліну. Для цього закип'ятіть половину склянки води і покладіть в неї пару таблеток препарату, ретельно перемішайте до повного розчинення, остудіть. Наберіть в піпетку розчин фурациліну і закапайте кролику в кожний носовий прохід по вісім-десять крапель. Лікування повинно тривати протягом двох тижнів. Порадьтеся з ветеринаром, який призначить вітамінний комплекс і препарати, що підвищують стійкість організму до захворювань.
4
Для лікування інфекційного риніту у кролів застосовують пеніцилін (антибіотики). Зробіть водний розчин і наберіть в піпетку. Постарайтеся покласти кролика спиною на свої коліна і закапати в ніс. Продовжуйте лікування антибіотиками протягом п'яти-семи днів. Незабаром гнійні виділення з носа припиняться. Так як процедура закапування не подобається тварині, він буде чинити опір і дряпатися, тому не забудьте надіти ганчіркові рукавички.
5
Забезпечте тварина мінералами і вітамінами, препаратами, що підвищують імунітет. Протягом двох тижнів вводите в кожну ніздрю кролика по п'ять-вісім крапель розчину «АМПІОКС» і така ж кількість 1% -ного розчину фурациліну. «Ампиокс» розлучається з розрахунку одна капсула на дві столові ложки очищеної води.
Корисна порада
При перших симптомах захворювання приступите до негайного лікування, інакше інфекційний нежить може призвести до запалення легенів.