Як визначити вартість поштової марки.

Колекціонування поштових марок і раніше залишається досить популярним захопленням. Масова мода на філателію пройшла, але справжніх філателістів не зменшилося. Якщо ви опинилися володарем поштової марки, яка, як вам здається, може бути рідкісною, напевно знайдуться бажаючі придбати її у вас. Важливо дізнатися реальну ринкову вартість цієї марки.
Вам знадобиться
  • - каталог поштових марок (всього світу або конкретної цікавить вас країни);
  • - доступ до електронних ресурсів, присвяченим філателії та колекціонуванню;
  • - "жива" консультація досвідченого філателіста.
Інструкція
1
Відшукайте каталог поштових марок - його можна купити або навіть взяти в бібліотеці. Великі зарубіжні каталоги коштують дорого і в відкритому продажі їх знайти складно, зате каталог поштових марок СРСР знайдеться в багатьох букіністичних магазинах. Тому, якщо марка, ціною якої ви цікавитеся, випущена в Росії в радянський час, розібратися вам буде набагато простіше, ніж з маркою дореволюційної або зарубіжної. Не сприймайте зазначені ціни на марки буквально, просто постарайтеся зорієнтуватися в цінності марки, порівнюючи її вартість з середньою вартістю інших знаків поштової оплати того ж часу.
2
Знайдіть в інтернеті спеціалізовані сайти і форуми філателістів (або колекціонерів взагалі, серед яких філателісти обов'язково знайдуться). На багатьох таких ресурсах є ті ж самі каталоги в електронному вигляді, а є також можливість не видаючи себе обговорити цінність передбачуваного раритету з досвідченими філателістами - і нею обов'язково варто скористатися.
3
Дізнайтеся, чи існує клуб філателістів в вашому місті. Їли так, то де він знаходиться. Якщо ви прийдете до знавців і любителям марок зі своїм примірником та попросіть дати приблизну інформацію про нього, це вас ні до чого не зобов'яже. Думка одного окремого колекціонера не варто сприймати буквально - складайте уявлення про можливу вартість знака поштової оплати, поговоривши в різний час з декількома досвідченими філателістами.
4
Постарайтеся оцінити стан марки, можлива ринкова ціна якої вас цікавить. Пам'ятайте, що реальна цінність колекційного предмета, в тому числі і поштової марки, сильно залежить від його стану - ступеня збереження. Філателісти обов'язково візьмуть до уваги наявність всіх зубців, чітке гасіння (якщо марка пройшла пошту) або наявність клею на зворотному боці (якщо марка не була використана за призначенням).
Напевно багато респектабельні люди мріють доповнити свій образ і підкреслити статус цікавим дорогим аксесуаром, наприклад, оригінальними годинами. Але далеко не всім по кишені годинник швейцарського або японського виробництва.
Інструкція
1
Купуйте годинник в фірмовому магазині. Тут вам не доведеться турбуватися про справжність та якість конкретної моделі. Якщо ви, наприклад, не один раз тримали в руках справжній швейцарський годинник, то без зусиль зможете визначити їх справжність. Фірмові годинники виготовляють з дорогих матеріалів (золота, платини) і інкрустують дорогоцінними каменями. Ціна таких годин починається від 20 000 рублів.
2
У спеціалізованому магазині виберіть собі якісну репліку (копію). Такі копії буває дуже важко відрізнити при зовнішньому огляді, так як вони в точності повторюють конструкцію і форму оригіналу, гравіювання і всі фірмові знаки. Виготовляють їх з більш доступних, але від цього не менш якісних матеріалів (як правило, це якісні сплави металів або напилення золота, сапфіри і мінеральне скло). Точні копії оригінальних годин можуть коштувати від 3 до 10 тисяч рублів (головне достоїнство якісних реплік).
3
Зверніть увагу на знання продавця вичерпної інформації з питань марки виробника і про механізм годин . Попросіть у продавця сертифікат якості. Уважно вивчіть вказівку виготовлювача фурнітури і деталей механізму. В сертифікаті швейцарських годин повинна стояти напис Swiss Movement або Swiss Made або має бути зазначено ім'я майстра. Також обов'язково повинна додаватися гарантія якості.
4
Перед купівлею годин вивчіть докладний опис механізму і уважно подивіться на їх зображення. Таким чином, вам буде легше порівнювати оригінал і підробку і знаходити відмінності. Наприклад, проведіть пальцем по камінню, якими інкрустовані годинник. У оригінальних швейцарських або японських моделей діаманти посаджені на одну глибину, і палець не відчує ніяких виступаючих або провалених каменів.
5
Якщо ви сумніваєтеся в назві марки та оригінальності годин ого механізму, зверніться за допомогою до фахівця.