Як вилікувати папугу.

Папуги і папужки різних видів - одні з найулюбленіших і популярних наших вихованців. Ці напрочуд кмітливі маленькі пташки здатні прив'язатися до людини і дарувати йому свою увагу і тепло. На жаль, неправильний догляд або незбалансоване харчування можуть привести до хвороби папужки. Необхідно вчасно помітити хворобу папугу і почати лікування.
Інструкція
1
Як тільки ви помітили, що ваш вихованець поводиться незвично, наприклад, відмовляється від їжі, мало рухається, чхає або щось ще, відразу ж відсадите папугу в окрему від інших птахів клітку щоб уникнути їх зараження.
2
Потім краще в найкоротші терміни відвезти папужки в ветеринарну клініку, так як тільки професіонал зможе точно і швидко поставити правильний діагноз і своєчасно почати лікування папуги. Якщо з походом до лікаря затягти, то потім, можливо, буде складно визначити захворювання і вилікувати птицю.
3
Підготуйтеся до поїздки до ветеринара. Подбайте про те, щоб ваш папуга якомога легше переніс дорогу: посадіть його в клітку-переноску, залиште в ній невелику кількість їжі і води, не виносьте птицю на холод. Запишіть або запам'ятаєте всі симптоми хвороби, щоб чітко описати вашу проблему лікаря. Згадайте, що незвичайного їв або пив ваш папуга, чи пробував він поварену сіль, чи не знаходив він які-небудь таблетки, не розпилювали чи поруч з ним недавно аерозолі. Все це допоможе лікарю швидше поставити діагноз, а значить, і швидше вилікувати папугу.
4
Отримавши рекомендації фахівця, негайно починайте лікування птиці, строго дотримуючись його порад. Найменший відступ від приписів лікаря може коштувати життя цього крихкого істоти. Про будь-які зміни стану папугу повідомляйте ветеринару і не соромтеся задавати йому питання.
5
На жаль, не в кожному місті є ветеринар-орнітолог, і іноді трапляється ситуація, коли лікувати птицю нікому. В цьому випадку можна спробувати звернутися до продавця папужки або в будь зоомагазин: часто зустрічаються грамотні продавці, здатні дати вам хороший рада. Зателефонуйте знайомим, у яких є або були птахи в будинок, проконсультуйтеся з ними. В Інтернеті є багато хороших форумів про догляді та лікуванні птахів, можна описати симптоми вашого вихованця там і поспілкуватися з досвідченими заводчиками папуг. Сходіть в книжковий магазин, цілком можливо, що там знайдеться непоганий посібник по догляду за хворими птахами. Тільки на підставі зваженої і перевіреної інформації можна почати самостійне лікування птиці, якщо немає можливості вдатися до допомоги ветеринара.
6
Пам'ятайте, що для такої маленької птиці, як папуга дуже складно підібрати правильне дозування ліки, а крім того, важливо усвідомлювати, що не всі ліки поєднуються між собою. Пам'ятайте, що антибіотики згубно впливають на нирки птиці. Не намагайтеся вилікувати папугу самостійно ліками, призначеними для людини!
Корисна порада
Пам'ятайте, що найкраща профілактика хвороб птахів - це правильний догляд за ними.