Як прати синтепонові ковдру. при Який температурі прати ковдру.

синтепонові ковдру чудово зберігає тепло під час сну, завдяки чому так затишно ніжитися в ліжку. Але рано чи пізно приходить час прати ковдру, тому що в ньому накопичується велика кількість пилу і поту. Але багатьох хвилює одне і те ж питання: чи можна прати ковдру з синтепону, і якщо так, то як це правильно зробити?
Інструкція
1
Напевно на вашому ковдрі збереглася вшита етикетка, на якій чітко вказано, як правильно і при якій температурі рекомендовано прати виріб. Сучасні пральні машинки-автомат мають величезне число функцій і режимів прання. Для того щоб випрати ковдру, необхідно вибрати правильний режим і температуру води (виходячи з етикетки). Найчастіше основному вона не повинна перевищувати 40 градусів на синтетичний матеріал. Використовуйте м'який порошок або рідкий миючий засіб для делікатного прання, які не містять відбілювачів і реагентів.
2
Ковдри з синтепону здатні витримувати багаторазові прання і надовго зберігають свій первісний вигляд, не деформуються. Волокна синтепону при пранні не утворюють грудок і не звалюються. Матеріал зберігає м'якість, пружність і швидко відновлюється. Після ретельного полоскання і функції віджиму воно досить швидко висихає.
3
Після прання витягнете ковдру з барабана пральної машини і злегка розтягніть. Залиште сушитися в природних умовах в розгорнутому вигляді, періодично перевертайте його і струшуйте. Рекомендовано піддавати ковдру пранні один раз в три місяці.
4
Можна випрати синтепонові ковдру вручну, але це набагато складніше, тому що при намоканні воно стає просто непідйомним і без допомоги вам тут не обійтися. Покладіть ковдру в ванну і налийте потрібну кількість води (температура повинна складати 30 градусів), розчинивши в ній рідкий миючий засіб. Як випливає, потріть його, можна навіть роззутися і походити по ковдрі. Ретельно прополощіть його кілька разів і залиште стікати. Після такого прання ковдру буде сохнути значно довше.
5
Якщо ж ваше ковдру просто-напросто не уміщається в барабан пральної машини або не підходить за вагою завантаження, тоді краще віддати його в хімчистку, де за короткий термін і вельми недорого приведуть синтепонові виріб в повний порядок.
Існує безліч видів ковдр, як і способів, очистити з них плями. Найпростіший - здати ковдру в хімчистку. Але якщо у вас є пральна машина і ваше ковдру поміщається в неї, то немає нічого складного в пранні ковдри в домашніх умовах.
Інструкція
1
Прання шерстяного одеяла.Перед пранням ковдри обов'язково перевірте ярличок, можна його все-таки прати чи ні. Якщо прання дозволена, і немає ніяких обмежень, то приступайте до прання. Для початку обробіть плями на ковдрі і окантовку спеціальним засобом для виведення плям. Цю процедуру варто проводити дуже акуратно, не перестарайтеся. Потім скрутіть ковдру на своєрідний рулет. Замочіть вийшов рулет, приблизно на 15 хвилин у холодній воді. Прати варто при середньому режимі. Якщо перете вручну, то плями відтирати в холодній воді руками. Потім кілька разів поміняйте воду. Після прання ні в якому разі не віджимайте ковдру за допомогою скручування. Для сушки спочатку дайте ковдрі стекти. Візьміть великий рушник або простирадло і промокайте в нього ковдру. Остаточно сушіть ковдру, розтягнувши його по всій його довжині до початкових розмірів.
2
Прання нейлонового одеяла.Нейлоновие ковдри періть, на відміну від шерстяного, в теплій воді, не обробляйте засобами для виведення плям. Хімічні речовини, що містяться в миючих засобах, можуть роз'їсти структуру ковдри з пінополіуретану.
3
Прання акрилових і бавовняних ковдр нічим не відрізняється від прання звичайної білизни.
4
Прання ватних, пухових та синтепонових одеял.Перед пранням, складіть ковдру в наволочку. Далі періть їх в пральній машині. Так само, як і вовняні ковдри, ці ковдри не можна віджимати. Інакше наповнювач скачається.