Як робити кидок прогином. прогин Як його виконати.

Обширною і важкою групою прийомів, які виконуються в боротьбі в стійці, є кидки прогином. Виконуючи їх, атакуючий падає, прогинаючись у спині і перекидаючи противника через себе. Для завершальній частині цього прийому характерний розворот грудьми до килима атакуючого.
Вам знадобиться
  • - борцівський килим або мати;
  • - противник або опудало.
Інструкція
1
Викличте свого супротивника на прийом. Для цього надайте йому можливість зробити вам кидок прогином. В момент, коли атакований намагається взяти захоплення, випередите його і виконайте той же кидок, можливо, з тим же захопленням.
2
Оберіть найбільш зручний для вас варіант захоплення. Він може бути виконаний за руки, за одну з рук, за тулуб, за руку і тулуб, за шию та тулуб, за руку і шию. Візьміть захоплення, підійшовши до супротивника, і зігніть трохи ноги в колінах.
3
Виведіть супротивника з рівноваги. Виконайте відрив від килима атакується. Якщо ви виробляєте відрив від килима противника і падіння одночасно, то зробіть ривок руками вгору-назад, відхиліть голову назад, випряміть ноги і прогніться одночасно. Сумарні зусилля в цьому випадку направте вгору-назад. Якщо ви проводите відрив від килима атакується раніше, ніж починається падіння, то виконайте спочатку відрив противника, а потім вже, трохи згинаючи ноги, падіння, після чого виконайте ривок-підбивши, перекинувши через себе супротивника. Цей варіант виправданий, якщо ваш противник меншого зростання.
4
Виконайте розворот грудьми до килима із застосуванням моста або без. Розворот залежить від висоти захоплення, його щільності, а також від сили подбива, поведінки під час кидка супротивника. Чим вище ви взяли захоплення, чим менше його щільність, чим менше сила подбива, тим нижче виконуйте розворот при рівних інших умовах. Зробити розворот вигідніше, не торкаючись килима головою. У цьому випадку витрачається менше часу на виконання прийому і збільшується сила падіння на килим атакується. Розворот в залежності від умов боротьби може бути зроблений з опорою на ногу, в бік якої робиться розворот, або ж з опорою на ногу, протилежну стороні розвороту.
5
Виконайте утримання та дожим супротивника.
Зверніть увагу
Перед навчанням кидкам прогином, навчитеся виконувати різноманітні вправи для зміцнення моста, розвивайте силу розгиначів ніг і м'язів спини. Виключіть боязнь отримати травми при падінні, навчившись впевнено стає на міст.
Корисна порада
При складанні комбінацій кидки прогином займають велике місце. Ці елементи добре зв'язуються зі сбиванием, кидками нахилом і підворіть, переведенням в партер.
Кидки з прогином в боротьбі становлять меншу складність, ніж, приміром, кидки через спину. Однак, щоб в достатній мірі вивчити ці кидки, спортсмену потрібно затратити фізичні і психологічно зусилля. Що ж потрібно зробити, щоб відпрацювати цей вид кидків і почати його застосовувати в сутичці?
Вам знадобиться
  • - Борцівський килим;
  • - спаринг-партнер.
Інструкція
1
Вивчіть в теорії, а потім на практиці основні елементи кидка з прогином : захоплення, підхід і відрив суперника від землі, а також падіння назад з розворотом. Під час виконання кидків прогином захоплення дозволяється робити спереду, ззаду і збоку по відношенню до супротивника.
2
Відробіть підхід до суперника подставлением ноги. У цьому випадку підставте стоїть позаду ногу, до знаходиться попереду нозі, ставлячи її зовні різнойменною ноги атакується.
3
напрацювати також зашагіваніе. Направте стоїть позаду ногу за різнойменну ногу суперника, при цьому опускаючи плече і повертаючи тулуб атакованого спортсмена. Його відрив від килима буде відбуватися за допомогою випрямлення ніг, різкого нахилу назад і ривка руками вгору.
4
Узгодьте всі ці рухи в одну дію. Воно називається підбивши. Як тільки ви його зробили, противник падає назад. Ви ж повинні повернутися грудьми до килима, виконавши розворот в повітрі, після торкання килима головою (міст) або - головою і плечем.
5
Зробіть пару кроків назад (пробіжку) після того, як противник відірвався від килима або ж у сам момент падіння. Тим самим, набагато простіше досягається момент виведення атакується з рівноваги, посилюється підбивши. Все це сильно ускладнює контратакуючі і захисні дії суперника.
6
Практикуйте також кидок прогином з вісом. При виконанні цього способу обхопіть руку і тулуб супротивника. Далі робіть «ломок» захопленої руки, ставте стоїть позаду ногу якнайдалі поміж ніг суперника, а потім виконуйте кидок з подбивом.
7
Тренуйтеся не тільки за програмою свого інструктора, а й додатково розвивайте м'язову силу, накачуйте масу (якщо вона у вас недостатня). Намагайтеся краще орієнтуватися на килимі. Розвивайте також рішучість і сміливість, оскільки тільки знанням однієї техніки кидка прогином не обійдешся!
Зверніть увагу
На травмоопасность даного кидка. Виконуйте даний кидок вже з досить досвідченими борцями.
Корисна порада
Добре розімніть все тіло перед кидками даного типу, особливо: груди, спину, шию.