Як робити комерційну пропозицію.

У процесі ділового спілкування продавці товарів або послуг після телефонного дзвінка відправляють по факсу або електронною поштою комерційну пропозицію. Це ефективний інструмент продажу, і для його грамотного складання необхідно дотримуватися певних правил.
Вам знадобиться
  • - текстовий редактор;
  • - логотип компанії.
Інструкція
1
У комерційній пропозиції є дві складові: форма і зміст. Вимоги до форми є стандартними. На головній сторінці помістіть логотип компанії, посередині сторінки - звернення, виділене жирним шрифтом того ж розміру, що й основний текст. Одержувача пропозиції вкажіть у правому куті, спочатку посада, потім - назва організації, ПІБ та телефонні контакти.
2
Комерційна пропозиція складайте в трьох частинах: вступ, основна частина і висновок. У вступі позначте привід вашого звернення. Грамотно написаний вступ розташовує до дальшого читання, а нудний банальний текст відіб'є бажання читати далі. В основній частині деталізуйте суть пропозиції. У висновку підведіть підсумок, покличте клієнта до дії і вкажіть - куди і до кого він може звернутися за додатковою інформацією.
3
Зміст комерційної пропозиції має відображати задоволення виявлених вами раніше потреб клієнта. Зв'яжіть їх з конкурентними перевагами пропонованих товарів або послуг. Так, якщо ви з'ясували, що ваше цінова пропозиція більш вигідне, розпишіть економію клієнта наочно по місяцях, кварталах і роках. Остання цифра повинна вийти самою вражаючою, навіть якщо різниця між ціною конкурента і вашої на перший погляд невелика.
4
Текст пишіть в єдиному стилі. Не варто змішувати професійну лексику з обивательської. Пропозиції складайте короткі, але ємні за змістом. Вони повинні містити максимум корисної інформації при мінімальній кількості слів. Пропозиції в 3 рядки просто не сприймаються, абзаци також складайте не більше 7 рядків. Якщо комерційну пропозицію велике за обсягом і скоротити текст неможливо, розділіть його на частини. Для кожної частини складіть заголовок, це полегшить сприйняття.
5
Існують пропозиції персоніфіковані і не персоніфіковані. У першому випадку адресуйте його конкретній особі, тому, з ким домовлялися або хто буде остаточно розглядати пропозицію. Другий варіант призначений для масового поширення. Додайте в зміст таку зацікавлюють інформацію, яка змусить одержувача прочитати її до кінця.
6
При складанні комерційної пропозиції завжди ставте себе на місце клієнта, спробуйте зрозуміти - чи буде це йому цікаво. Якщо пропозиція складено грамотно і відображає зрозумілі варіанти вирішення проблеми - успіх від нього забезпечений.