Як визначити, троїть чи двигун. Як зрозуміти що двигун троїть.

Своєчасна турбота про двигун автомобіля - запорука того, що ви не опинитеся далеко від цивілізації в зламаною машині. Неабиякою проблемою в роботі авто можуть стати неполадки з одним з циліндрів, що призводять до троение двигуна. Якщо ви поставили собі завдання самостійно визначити, троїть чи двигун вашої автомашини, зверніть увагу на наступні моменти.
Вам знадобиться
  • - автомобіль;
  • - хороший слух.
Інструкція
1
Прислухайтеся до роботи двигуна під час їзди і згадайте, який звук був раніше. Зауважте, чи не став двигун працювати нерівно, не плавають Чи обертів. Спробуйте розігнатися і визначити, «тягне» чи автомобіль так, як раніше, чи не втратив він потужність. Якщо ви відчули деякі з цих ознак у своєму автомобілі, задумайтеся про ретельний технічний огляд і ремонті, швидше за все, двигун троїть.
2
Встаньте близько вихлопної труби і прислухайтеся до звуку роботи двигуна. Якщо ви почуєте рівномірно помітне «бу-бу-бу», характерне для «Троя» двигуна, не поспішайте робити висновки, оскільки причиною поганої роботи може бути просто замерзання робочих частин. Прогрійте двигун деякий час і ще раз послухайте. Якщо звук не змінився, значить, двигун троїть.
3
Спробуйте такий спосіб. Під час поїздки різко натисніть педаль акселератора і розженетеся. Прислухайтеся: якщо двигун не відразу відреагував, а спочатку «забубонів» (звук «бу-бу-бу-бу-буууууууу), швидше за все, з одним з циліндрів щось не в порядку, тобто, двигун троїть.
4
Заведіть машину. Постарайтеся відчути, як працює двигун на холостих обертах: якщо він працює нерівномірно, смикається, з «провалами», то, швидше за все, є проблеми з одним з циліндрів. Причини можуть бути різні, в тому числі і троение двигуна, проведіть повну діагностику і задумайтеся про ремонт.
5
Заведіть машину і відкрийте капот. По черзі знімайте ковпачки надсвечніков, відключаючи тим самим свічки від двигуна. Уважно слухайте звук мотора, якщо звук змінився, значить, з цією свічкою все в порядку, а якщо звук посутньо не змінився - проблема в цій свічці.
6
Якщо ви все-таки сумніваєтеся, троит чи двигун, зверніться до досвідченого водієві або на станцію технічного обслуговування. Врахуйте, що ця поломка дуже серйозна і вимагає ретельного дослідження причин і негайного ремонту.
Зверніть увагу
Їздити на автомобілі, двигун якого працює на трьох циліндрах з чотирьох, небезпечно як для машини, так і для водія, оскільки двигун просто катастрофічно швидко починає зношуватися і перегріватися. Однак до автосервісу ви доїхати цілком зможете (якщо він не в 1000 кілометрах).