Як купати дитину в 3 місяці.

Процедура купання дитини є однією з найважливіших і приємних. Вона допомагає дотримуватися гігієни, сприяє розвитку малюка і зміцнює відносини між ним і мамою на емоційному рівні. Під час купання дитина відчуває цілу гаму почуттів: отримує інформацію про навколишній світ і пізнає його. Не потрібно боятися купання. Необхідно заздалегідь до нього підготуватися і дотримуватися кількох нескладних правил.
Інструкція
1
Купати малюка можна в будь-який час дня, але найкраще це робити перед вечірнім годуванням. Після купання у дитини з'явиться хороший апетит, він буде краще спати протягом усієї ночі.
2
Дитячу ванночку перед процедурою необхідно добре промити з милом і сполоснути окропом. На дно ванночки встановіть спеціальну підставку - гірку. Покладіть на неї пелюшку, щоб малюк з неї не зісковзував.
3
Воду для купання потрібно попередньо закип'ятити і остудити. Температура води повинна бути не вище 37-38 ° С. Контролюйте її за допомогою спеціального водного термометра. Додайте у воду трохи розчину марганцівки, відвару ромашки або череди.
4
Заздалегідь підготуйте все необхідне: мило, м'яку мочалку, махровий рушник і змінний комплект білизни для малюка. Використовуйте спеціальне дитяче мило, щоб не викликати у дитини роздратування або алергію. Мийте крихту милом не частіше двох разів на тиждень.
5
Перед купанням зніміть з рук всі прикраси, щоб ненароком не подряпати малюка. Купати крихітку у ванні найкраще вдвох. Одна людина має притримувати дитину, а другий - мити.
6
Опускайте малюка у воду поступово, підтримуючи голову і поперекову область. Дайте трохи часу, щоб дитина звикла до води. Для початку змочіть тільки ручки і ніжки. Не поспішайте і не робіть різких рухів.
7
Намагайтеся все робити обережно, тихенько розмовляючи з малюком або наспівуючи пісеньку. Спочатку мийте шию і груди, потім живіт, ручки, ніжки, спинку і головку. Ретельно промийте складки на шиї, під пахвами, в паху, ліктьові і колінні згини.
8
Уважно стежте за положенням дитини у ванні під час купання, щоб вода не потрапила у вушка, очки або ротик. Тривалість купання не повинна бути більше десяти-п'ятнадцяти хвилин.
9
Відразу ж після купання загорніть малюка в рушник, обсушити, змастіть всі складочки дитячим кремом і переодягніть в приготовлену одяг.
Корисна порада
До шестимісячного віку ванни повинні бути щоденні, а потім - через день.