Як зшити шапку з чорнобурки.

Зшити шапку з чорнобурки своїми руками - це справа надзвичайно відповідальна, адже вам доведеться працювати з дорогим натуральним матеріалом. Тут помилки неприпустимі - хутряний виріб завжди виконується набіло. Щоб зовнішній вигляд готового головного убору вас не розчарував, підберіть якісну сировину і точно виконуйте основні рекомендації досвідчених кушнірів і швачок. Перш ніж приступити до роботи, запасіться необхідним професійним інструментарієм.
Вам знадобиться
 • - хутро чорнобурки;
 • - колодка;
 • - сантиметр;
 • - форма;
 • - щітка або помазок;
 • - чиста вода;
 • - крейда;
 • - кушнірський або канцелярський ніж (лезо);
 • - дерев'яний щит за величиною шкурки;
 • - цвяхи;
 • - молоток;
 • - нитки;
 • - голка;
 • - швейна машинка (для пошиття підкладки);
 • - підкладкова тканину;
 • - ватин;
 • - марля;
 • - поліетилен.
Інструкція
1
Купуйте шкури чорнобурки тільки високої якості і фабричної вичинки. Хороший матеріал для головного убору (блискучий, м'який і еластичний) можна знайти в професійних ательє, при яких працює досвідчений кушнір. Можна також зробити вдалу покупку на хутряному ринку (там також бувають фабричні вироби), але йти туди рекомендується із знавцем.
2
Зробіть точні розрахунки викрійки і необхідного розміру шапки, щоб запастися достатньою кількістю хутра. Натуральна шкурка (навіть відмінною вичинки) може мати природний природний «шлюб»: деякі розбіжності в основний забарвленням, в довжині ворсу, невеликі ущільнення на шкірі і т.д. Завжди краще мати невеликий запас робочого матеріалу.
3
Виміряйте лисячу шкурку від вух до основи хвоста - її довжина повинна бути приблизно від 85 до 100 см. Чим ширше вона буде, тим краще. Колір шкурки вибирайте на свій смак. Зазвичай більш декоративними вважаються шапки з переважанням сріблястого (а не чорного) тони.
4
Приготуйте болванку підходящого розміру для пошиття шапки з чорнобурки. Слід виміряти її товщину в самому об'ємному місці і співвіднести отриманий результат з розміром голови. Наприклад, за допомогою колодки з окружністю 74 см можна зшити хутряну шапку для окружності голови 74-77 см. Якщо ви хочете змінити розмір існуючої викрійки, пам'ятайте: підстава ковпака (головна частина шапки) складається з розміру голови плюс додаткові пара сантиметрів.
5
Накресліть по викрійці шапки з чорнобурки паперовий шаблон. Переверніть шкурку виворотом верх і злегка змочіть мездру злегка підсоленою водою за допомогою щітки з м'яким ворсом або помазка.
6
Обережно розтягніть хутро в різні боки і прибийте його по кутах до дерев'яної поверхні, обов'язково з виворітного боку. Використовуйте тонкі й довгі гвоздики. Це необхідно, щоб ворсова частина чорнобурки НЕ прим'яти під час розкрою, і головний убір вийшов більш пухнастим.
7
Дочекайтеся повного висихання шкіряної тканини і тільки після цього обведіть шаблон крейдою. При цьому уважно стежте за розташуванням ворсу. Для розкрою задньої частини головного убору і подліцевой боку деталей укладайте шкурку ворсом зверху вниз; для лицевих частин (таких як козирок, вуха, передня частина шапки) зростання ворсу повинен бути знизу верх.
8
Робіть зрізи міздрі тільки спеціальним кушнірським або канцелярським ножем, або дуже гострим лезом бритви. Припуски на шви - близько 0,5 см.
9
Починайте зшивати хутряні деталі з виворітного боку петельним швом, або ж використовуйте часті стібки через край. Спочатку з'єднаєте деталі ковпака; можна пришити по його кромці вузьку тасьму. Потім приступайте до решти частин головного убору.
10
Намагайтеся не захоплювати нитками ворсинки - якщо вони все-таки пригорнуться стібком, акуратно витягніть їх наявності за допомогою голки.
11
Викроїте підкладку за основним робітникові шаблоном. За розміром ковпака виріжте прокладку з ватину і марлі і настьогайте шари: дольник - вертикальної рядком, дно шапки - вкруговую.
12
Готову підстібка пришийте потайним швом до дна і внутрішній кромці деталей шапки.
Корисна порада
Коли шапка з чорнобурки буде зшита, їй необхідно надати постійну форму. Для цього оберніть болванку поліетиленовою плівкою і зволожите внутрішні шви виробу. Зафіксуйте головний убір на колодці, причешіть хутро і дайте готової речі повністю висохнути перед носінням.
Хутряні вироби піклуються про вас взимку, ви ж повинні подбати про них влітку. Якщо правильно зберігати такі речі, вони і прослужать довше, і виглядати будуть краще. Шапка з чорнобурки , натуральне хутро завжди в моді. Але є ряд проблем: довгий ворс, як зробити, щоб він м'явся? Форма шапки, як запобігти її деформацію?
Вам знадобиться
 • - щітка;
 • - засіб від молі;
 • - пакет або коробка для зберігання;
 • - губка;
 • - слабкий розчин оцту.
Інструкція
1
Перед тим, як відправити свій виріб на «відпочинок», переконайтеся в тому, що воно не сире. Якщо необхідно, то гарненько висушіть шапку, але ні в якому разі не робіть це за допомогою фена або батареї, виріб може дати серйозну усадку.
2
Потім акуратно розчешіть хутро не жорсткою щіткою. Визначтеся з місцем зберігання шапки. Не залишайте головний убір на балконі від вологості і сонця, хутро може безнадійно зіпсуватися. Місце зберігання повинно бути просторим, темним і сухим. Наприклад, відділення в шафі. Хутро чорнобурки повинен знаходитися в розгорнутому вигляді і «відчувати себе» вільно.
3
Обробіть місце зберігання виробу засобами від молі, але прослідкуйте, щоб хімікат не потрапив на хутро, краще упакувати шапку в пакетик. Для зручності можна шапку помісити в коробку з щільно прилягає кришкою від цих «нехороших» комах.
4
Щоб шапка не деформувалася, одягніть її на банку або каструлю, попередньо накрийте цю підставку тканиною. Влітку необхідно хоча б раз на місяць діставати виріб, струшувати, виносити на свіже повітря, це запобіжить сперте запах від вашої шапки.
5
Перед початком сезону шкарпетки хутро потрібно «оживити». Для цього потримайте головний убір над парою або залиште на кілька хвилин у ванній після того, як ви прийняли душ. Волога допоможе хутрі розправитися і прийняти первозданний вигляд.
6
Зволожити хутро можна губкою, змоченою у воді з оцтом, але врахуйте, розчин повинен бути слабким. Після зволоження струсіть виріб.
7
Намагайтеся, щоб на хутро не потрапляли парфуми. Не чистіть хутро хімікатами. Якщо чернобурка потребує чищення або реставрації, краще зверніться до фахівців. Не лінуйтеся і доглядайте за своїми зимовими речами влітку, натомість вони подарують вам не тільки тепло і гарний настрій, але і гідний зовнішній вигляд.