Як відрізнити прищ від фурункула.

Якщо на шкірі з'явилося запалення, то не варто відразу намагатися позбутися від нього. Для початку необхідно визначити, з чим саме ви зіткнулися. Справа в тому, що від ваших дій повністю залежить майбутнє здоров'я і зовнішній вигляд шкіри.
Інструкція
1
На поверхні шкіри є волосяні стрижні, а в її товщі - волосяні фолікули, кожен з яких володіє сальної залозою. Такі залози виробляють секрет, тобто так зване шкірне сало. Воно служить для змащування волосся і шкіри. На місці виходу волоса на поверхню шкіри може утворитися запалення - маленький прищик з гноєм. А поява фурункулів пов'язане з проникненням інфекції в сам волосяний фолікул. Збудниками подібних інфекцій можуть бути мікроби, які потрапили в фолікул через шкірний покрив. Зверніть увагу, що виникненню фурункулів часто сприяють невеликі тріщини або інші пошкодження на шкірі. Крім того, фурункули можуть стати ускладненням при іншому шкірному захворюванні (наприклад, акне).
2
Щоб відрізнити прищ від фурункула, доторкніться до запалення. Якщо при цьому ви відчули біль, значить, у вас утворився фурункул.
3
Спочатку фурункул виглядає як маленький, але досить щільний вузлик червоного кольору і підноситься над шкірою невеликим конусом. Больові відчуття триватимуть до того моменту, поки дозрілий фурункул НЕ розкриється з виділенням гнійного вмісту. Як правило, дозрівання фурункула триває приблизно два-три дні. Ви можете подіяти на дозрівання фурункула, тобто прискорити його, якщо будете застосовувати зігріваючі компреси.
4
Ні в якому разі не намагайтеся самостійно позбавитися від фурункулів, оскільки це може загрожувати поширенням інфекції і тільки посилить ситуацію, тому що така інфекція легко передається на інші ділянки шкіри.
5
Існує безліч різних засобів, що допомагають полегшити біль, зупинити поширення фурункулів і прискорити одужання. Наприклад, придбайте спеціальна пов'язку в аптеці, вона просякнута антибіотиками, тому з її допомогою легко запобігти появі нових фурункулів.
6
Шкіру навколо фурункулів час від часу обов'язково протирайте тоніком або медичним спиртом, це зупинить поширення інфекції.
7
Обмежте шкіру в області фурункула, заклеївши її лейкопластиром. Це запобігатиме потраплянню будь-яких забруднень і зменшить запалення.
Корисна порада
Якщо фурункул заподіює вам масу незручностей і сильний біль (якщо він розташований, наприклад, в пахвовій западині), тоді негайно звертайтеся до лікаря.