Як ловити рибу взимку на течії.

Рибалки - захоплені люди. Влітку і взимку вони насолоджуються чистим повітрям і тишею на природі. Ловля риби з льоду в зимову холоднечу вимагає не тільки особливого спорядження, а й великої вправності.
Вам знадобиться
 • -тепла одяг і взуття;
 • - палатка;
 • - газовий пальник;
 • - льодоруб;
 • - шумівка;
 • - пешня;
 • - вудка;
 • - болісно;
 • - блешні різного кольору;
 • - ящик.
Інструкція
1
Підберіть місце лову - це головна умова успішної риболовлі. Передвигайтесь по льоду з дотриманням заходів безпеки. Заздалегідь вивчивши зимові місця проживання риб, ви повинні швидко визначитися з вибором. Наприклад, минь і судак в грудні і січні люблять стромовини і саму середину течії. На товстому льоду виконайте льодорубом лунки. Замаскуйте лід на місці вашого лову соломою або очеретом. Використовуючи шумовку, приберіть осколки дрібного льоду.
2
Встановіть намет - вона захистить вас від вітру. Зігрійте руки близько газового пальника і починайте рибалити. Можна ловити на маленьких рибок або на штучні приманки - блешню, мормишку. На зимову блешню ловите коротким вудилищем. Підберіть її колір з урахуванням окраса природною приманки. Для лову на глибині використовуйте і світлі сріблясті приманки. Важливо, щоб блешня грала проти течії. Зацікавте рибу. Опустіть блешню на дно і трохи перемістіть її (на 10 см), а потім різко підтягніть. Ваші рухи повинні імітувати рухи личинки. Виконайте це з деяким проміжком у часі кілька разів.
3
При лові на течії волосінь, опускаючись на дно, приймає форму дуги, тому її довжина повинна бути трохи більше глибини водойми в цьому місці. Коли ви відчули дно, відпустіть лісочку ще на 20-30 см. Підберіть до приманки грузило. Щоб його не зносило течією, виконайте в ньому наскрізний отвір. Можна використовувати інший спосіб лову. Підберіть грузило з такою вагою, щоб його трішки зносило течією. Піднімайте його на 3-5 секунд, а потім знову опускайте на дно. При цьому лісочку теж розмотуйте на 20-30 см. Якщо ці способи лову важкі для вас - просто встановіть вудку і чекайте удачу.
Зверніть увагу
Вибираючи місце для своєї лунки, не сідайте близько до сусіда - оптимальним вважається відстань не менше 1,5 м. Щоб не заплуталися волосіні під льодом, не розташовувати з сусідом на одній лінії з плином річки.
Корисна порада
Щоб не прибирати постійно лід з лунки, просвердлите ще одну поруч, але вище за течією.
Риболовля буває не тільки влітку, коли тепло і є доступ до відкритої воді. Справжні рибалки не лякаються ні снігу, ні вітру, ні льоду, адже риба є скрізь і завжди, треба тільки вміти її ловити.
Вам знадобиться
 • Водоймище з рибою
 • Зимові снасті для риболовлі
 • Спеціальні пристосування (ящик, ледобур, черпак, багорик)
 • Теплий одяг
Інструкція
1
Першим кроком для зимової риболовлі потрібно вивчити ті місця влітку і восени, де передбачається зимова ловля, щоб запам'ятати глибокі місця, обмілини, рельєф дна.
2
Потім, після визначення місця лову потрібно вирішити, яку рибу будете ловити. Від цього залежатиме, які снасті потрібно підготувати. Найкраще оснастити кілька видів вудилищ, щоб мати можливість просто поміняти снасть при відсутності клювань, а не перев'язувати лісочку на морозі.
3
Після цього на обраному ділянці льоду слід просвердлити кілька лунок. Відстань між ними повинна бути від 0,5 до 3 м один від одного. Після просвердлювання в лунку необхідно кинути трохи прикормки, а потім лунку слід злегка присипати снігом, щоб риба не боялася світла і підходила до приманки.
4
Потім потрібно опустити зібрану зимову снасть в лунку і зробити кілька рухів удильником, "пограти" ім. При відсутності клювань потрібно переходити до іншої лунки. Якщо покльовок так і немає, то потрібно поміняти снасть.
5
Якщо ж риба клюнула, то її акуратно дістають з лунки і струшують на лід. Потім снасть знову опускають у воду, попередньо наживи, якщо використовується жива насадка, а не мормишка або блесна.Еслі попадається велика риба, для вилучення її з лунки використовують багорик.
Зверніть увагу
Обов'язково перевіряйте товщину льоду перед виходом на замерзлу водойму.
Корисна порада
Потрібно взяти з собою на лід термос з гарячим питтям. Завдяки йому можна буде зігрітися в мороз.