Як відновити лакофарбове покриття. морилка для шпонованих меблів.

З часом лакофарбове покриття меблів втрачає свій первісний гарний зовнішній вигляд, через що може створитися враження, що меблі дуже стара і її давно вже треба замінити новою. Але не поспішайте розлучатися з меблями! Їй можна повернути «другу молодість».
Вам знадобиться
  • - дриль;
  • - набір шкурок-насадок (велика, дрібна і середня);
  • - лак;
  • - морилка;
  • - кисть;
  • - ганчір'я;
  • - ретушує олівець;
  • - шпаклівка;
  • - шпатель.
Інструкція
1
Одягніть на дриль велику насадку і зніміть з її допомогою старий лак. Після цього змініть насадку (встановіть середньозернисті) і пройдіться по поверхні оброблюваного виробу повторно: така операція дозволить прибрати залишилися після грубозернистою насадки подряпини.
2
Потім змініть середньозернисті насадку на дрібнозернисту і відшліфуйте поверхню на чистову.
3
Протріть відшліфовану поверхню сухою м'якою ганчіркою. Робіть це ретельно: на меблях не повинно залишитися ні смітинки.
4
Розкрийте поверхню морилкою і дайте їй підсохнути. Потім покрийте меблі тоненьким шаром лаку, ретельно його розтираючи і уникаючи всіляких патьоків. Лаком можна покривати три-чотири рази. Ось і все: меблі стала як новенька!
5
Якщо на лакофарбовому покритті є лише невеликі потертості і майже непомітні подряпини, зафарбувати їх можна спеціальним ретушує олівцем (тільки підберіть правильно тон олівця). При виборі олівця зверніть увагу на його склад: розрізняють ретушують олівці, в основі яких знаходиться непрозора емаль, а також такі, у складі яких є спиртова морилка. Пам'ятайте: якщо вами використовуються ретушує олівець із спиртовою морилкою, після його нанесення поверхню потрібно обов'язково розкрити лаком або іншим фінальним покриттям.
6
Якщо на лакованих меблів є відколи й великі тріщини, для виправлення ситуації вам знадобиться спеціальна шпаклівка по дереву. Шпаклівка для дерева буває поліефірної, водної та на нітро основі. Акуратненько за допомогою тоненького шпателя нанесіть шпаклівку на пошкоджену поверхню і дайте їй час підсохнути. Потім Колер оброблену поверхню морилкою і відкривайте лаком.
Зверніть увагу
Шліфувальні роботи, а також розтин меблів морилкою і лаком проводите на відкритому повітрі, в іншому випадку можна отруїтися їдкими парами і надихатися деревного пилу!
Корисна порада
Для реставрації дерев'яної і шпонованих меблів можна використовувати акрилові фарби.