Як знайти відпускну ціну.

Відпускна ціна на товар формується із закупівельної ціни, накладних витрат і з урахуванням цін на аналогічні товари в конкуруючих точках торгівлі. Відповідно до ПБО 5/1 пункт 13 точка торгівлі має право включати у відпускну ціну всі витрати з урахуванням оподаткування.
Вам знадобиться
  • - аналіз ринку;
  • - приймальна накладна;
  • - внутрішній правовий акт;
  • - таблиця торговельних накруток.
Інструкція
1
Щоб встановити відпускну ціну, ви повинні все оформити відповідно до вимог ПБО та Податкового кодексу РФ. Прийом товарів ведіть за дебетом 41 і кредитом 60. Торговельну націнку вказуйте в приймальній накладної під номером 42. Якщо ви встановлюєте облік відпускних цін з накруткою накладних витрат, то вносьте в накладну закупівельну і відпускну ціну.
2
У ваших внутрішніх правових актах облікової політики вкажіть схему застосовуваних накруток за накладними витратами. Це можна зробити по всій групі товарів, що продаються або по кожному найменуванню окремо. До правовому акту прикладіть таблицю, розроблену за приймальної відомості з кожним найменуванням товару, з вказаною торгової накруткою або внесіть в неї всі найменування товарів, прийнятих на склад, і вкажіть процентну накрутку, яка застосовується до всіх товарів. Такий спосіб визначення відпускних цін більше підходить торговим точкам, що спеціалізуються на великогабаритних товарах і зовсім не годиться для дрібнороздрібної торгівлі.
3
Якщо ваше підприємство займається дрібнороздрібної торгівлею, то кожну класифікацію товарів позначайте своєї процентної торговельної накруткою. Ви можете поставити на цінники будь-яку відпускну ціну, це не заборонено законодавством, але при цьому ви ризикуєте зіткнутися з тим, що ваш товар виявиться незатребуваним через неконкурентоспроможність.
4
Щоб торгівля була успішною, а підприємство не зазнавало збитків, ваш відділ аналітиків повинен знати все відпускні ціни конкурентів і з урахуванням цього проводити розробку торговельних накруток, з яких складається відпускна ціна.
5
Якщо у вас маленька торгова точка, в якій неможливо утримувати відділ аналітиків, то достатньо пройти по найближчих торгових точках з ручкою і блокнотом і з урахуванням цін на товари встановити відпускну ціну в своєму магазині.
Продажні ціни - це вартість товару на прилавках магазинів, що складається з суми закупівельної ціни і торгових надбавок. У свою чергу, торгова надбавка залежить від багатьох факторів, транспортних та інших витрат, також враховуються ціни на аналогічні товари в сферах роздрібної торгівлі. Ціна на товари регулюється другим абзацом ПБО 5/1 п.13, який дозволяє включати у вартість всі витрати. Поширена думка, що максимальна накрутка на закупівельну ціну не може бути більше 45%, інакше товар буде неконкурентоспроможним.
Інструкція
1
Приймайте товари на склад за дебетом рахунка 41 і кредитом рахунка 60. Вказуйте торгову націнку на рахунку під номером 42. Якщо ваше підприємство веде облік за продажними цінами з урахуванням торгової накрутки, то ви можете вказувати як закупівельну ціну, так і продажну. Сума накруток на закупівельні і продажні ціни відобразіть в обліковій політиці підприємства окремим правовим актом.
2
Якщо ви не вказуєте в правових документах вартісну ціну і накрутку, застосовну до всіх товарів без урахування найменування, то вкажіть систему націнки за кожним найменуванням окремо, склавши таблицю обліку, і закріпіть її в правовому документі. Таке визначення продажної ціни найбільш прийнятно для точок, які торгують великогабаритним товаром і абсолютно непридатне до сфери дрібнороздрібної торгівлі, так як неможливо врахувати кожен товар окремо і встановити на нього свою торгову накрутку. Тому тут застосовна загальна схема по класифікації товарів, наприклад тютюнові вироби - 45%, молочні продукти - 20%, хлібобулочні вироби - 15% тощо.
3
У загальній графі вкажіть суму націнки з урахуванням витрат на транспорт, податки та інші витрати і загальну суму різниці між закупівельною, продажною ціною, помноженої на кількість одиниць даного товару. Наприклад, якщо ви закупили партію молока, кожен пакет коштує 20 рублів, зазначена накрутка 20%, то продажна ціна 1 пакета складе 24 рубля. Тобто різниця 4 рубля - це і є накрутка, яку помножте на кількість одиниць партії товару. Наприклад, партія була 100 товарних одиниць. Прибуток від продажу 400 рублів, але це тільки прибуток з накрутки, звідси відніміть податки, транспортні та інші витрати. Але податки ви будете виплачувати саме з доданої вартості, тому при накрутці слід врахувати всі витрати, щоб підприємство не залишилося в збитку.
4
Якщо ваше підприємство знаходиться на спеціальному податковому режимі, то ви все одно повинні вказувати закупівельну і продажну ціну в облікових документах. Решта організації виплачують податки з суми доданої вартості. У розглянутому прикладі, з 4 рублів за кожну одиницю товару.