Як шукати в пошукових системах.

Інтернет повний різноманітної інформації, і часом нам здається неможливим знайти в цій масі статей, картинок та відеокліпів саме те, що потрібно. І тут на допомогу приходять пошукові системи. Знання про те, як ними користуватися, допоможуть скласти вірний запит і в лічені секунди знайти цікаву для вас інформацію.
Інструкція
1
Виберіть підходящу вам пошукову систему Зазвичай користувачі вдаються до допомоги трьох найбільш відомих пошукових систем: Google, Rambler, Yandex. Вони можуть відрізнятися набором наявної інформації, тому, якщо ви не знайшли бажаного в одній, є сенс звернутися до іншої.
2
Сформулюйте свій запит Він повинен бути чітким і неузагальнених. Наприклад, за запитом "карти" система видасть вам адреси мільйонів сайтів, серед яких переважатимуть посилання на географічні карти різних країн і міст. Якщо ж ви введете в рядок пошуку "карти таро" або "карти Московської області", система отметет непотрібні сайти і видасть тільки ті, які відповідають вашому запиту.
3
Скористайтеся розширеним пошуком. \ Зазвичай кнопка "Розширений пошук" знаходиться вгорі сторінки (як у Google) або безпосередньо під рядком пошуку (Yandex і Rambler). Розширений пошук дозволить вам сформулювати запит точніше, ви зможете вибрати слова або словосполучення, що зустрічаються в тексті, а також мову і формат потрібного сайту або документа.
4
Скористайтеся апаратами поісковіковВи можете і не звертатися до розширеного пошуку, а самостійно скористатися апаратами пошукових систем - так називають знаки пунктуації або слова, що допомагають системі вибрати з безлічі інформації тільки ту, яка відповідає вашому запиту. Наприклад, для пошуку точної цитати слід відокремити її лапками: "і життя, і сльози, і любов". Якщо вам потрібно знайти інформацію про Рое Медведєві, а пошуковик видає сайти про рої бджіл і Президентові Росії, слід прибрати з пошуку слово "бджіл" за допомогою знака "-". Тоді запит виглядатиме так: "рій + медведев -пчел". Як ви зрозуміли, знак "+" вжито, щоб система видала всі документи, обов'язково містять слова "рій" і "ведмедів" разом.
5
Максимально полегшуйте системі поіскЕслі знайти цікаву для вас інформацію так і не вдалося, перевірте грамотність запиту (хоча майже всі пошукові системи автоматично виправляють орфографічні помилки в запиті) або включите в нього побільше уточнюючих слів і синонімів, не забуваючи вдаватися до апаратів пошуку .
Зверніть увагу
Якщо ви шукаєте картинки, то врахуйте, що система не знає, що на них зображено і вибирає тільки ті, в назві або описі яких зустрічаються слова з вашого запиту.
Корисна порада
Пошукові системи різняться набором своїх апаратів. Переглянути їх все ви можете через розділ "Допомога" або "Довідка". Посилання на ці розділи знаходяться або збоку від рядка запиту або внизу сторінки.