Як посадити ялину.

Ель - вічнозелена рослина з сімейства соснових. Серед цих дерев є гіганти, які виростають до сорока-п'ятдесяти метрів заввишки і більш компактні форми, виведені для вирощування в саду. Розмножується ялина насінням, живцями і щепленням.

Вам знадобиться

- посадковий матеріал; - пісок; - хвойні тирсу; - перегній; - калійна селітра; - суперфосфат; - гній ; - дренаж; - торф; - дернова земля; - листова земля.

Інструкція
1
Вирощування з насіння підходить тільки для видових ялин. Інакше кажучи, якщо ви збираєтеся виростити європейську або далекосхідну Аянська ялина, цей спосіб вам підійде. Якщо ж ви хочете отримати такі декоративні форми цих видів, як "Аурера", "Компакта" або "Інверсія", доведеться вирощувати їх з живців, або купити саджанці в розсаднику.
2
Починати обробку насіння ялини слід в лютому. Для підготовки до посіву замочіть насіння на добу у воді кімнатної температури. На наступний день помістіть насіння в будь контейнер між шарами вологого піску і поставте ємність в прохолодне приміщення. Для стратифікації насіння потрібно температура не вище трьох градусів.
3
В кінці квітня можна зайнятися посівом. Виберіть ділянку з супіщаному грунтом, подрихліте його і насипте на землю двосантиметровий шар хвойних тирси. Зверху покладіть насіння і присипте їх сантиметровим шаром тирси. Полийте насіння і прикрийте посів гілками так, щоб тирса не віднесло вітром.
4
В кінці осені приберіть гілки і укрийте пророслі сіянці на зиму сухими листям.
5
Рослини, які досягли двох-трирічного віку, слід розсадити. Для цього викопайте сіянці і умочіть їх коріння в суміш з води, однієї частини перегною і двох частин садової землі. Посадочні ями для молодих ялин слід копати на відстані півметра один від одного.
6
Після пересадки рослини потрібно раз на тиждень поливати, розпушувати грунт і видаляти бур'яни. Навесні, на другий рік після пересадки, внесіть під дерева десять грам калійної селітри, двадцять п'ять грам суперфосфату і півкіло гною на квадратний метр грунту.
7
На новому місці саджанці подращівают протягом чотирьох років. Після цього їх можна висаджувати на постійне місце.
8
Пересаджувати їли найкраще в самому кінці квітня або перших числах травня. Рослини слід розміщувати не ближче двох метрів один від одного. Для посадки підготуйте ями глибиною шістдесят сантиметрів. На дно ями укладете двадцятисантиметровий шар битої цегли. Поверх дренажу насипте суміш з частини торфу, частини піску, двох частин дернової і такої ж кількості листової землі.
9
Посадіть саджанці в підготовлену грунтову суміш так, щоб коренева шийка рослини знаходилася на рівні землі. Якщо ви придбали для посадки саджанець в горщику, розмістіть його в посадковій ямі таким чином, щоб коренева шийка рослини залишилася на колишній висоті відносно рівня грунту.
10
Після пересадки полийте рослини і мульчируйте грунт шаром сухого торфу товщиною шість-сім сантиметрів. У суху погоду саджанці слід раз на тиждень поливати з розрахунку десять літрів води на одну ялину.