Як намалювати морду кота.

Малювання в анімалістичні жанр завжди вимагає невеликої підготовки. Адже для того щоб достовірно намалювати, наприклад, морду кота, необхідно вивчити особливості будови голови і зовнішнього вигляду тварини.
Інструкція
1
Перед початком роботи роздрукуйте картинку з мордочкою кота, зображеної крупним планом, і поставте її перед собою. Це дозволить вам точніше передати дрібні деталі. Використовуючи м'який олівець, намалюйте коло на аркуші паперу і розділіть його тонкими перпендикулярними лініями на чотири частини. Горизонтальна лінія буде позначати середину очей, а вертикальна - носа.
2
На кожній з двох частин горизонтальної лінії визначте середину і поставте крапку, навколо якої намалюйте коло, що співпадає з пропорціями і розташуванням котячого ока. Потім надайте йому потрібну форму. Для цього необхідно домалювати зовнішні і внутрішні куточки.
3
Краї зовнішніх куточків повинні розташовуватися точно на горизонтальній лінії, а внутрішні - трохи нижче і ближче до вертикальної. Зітріть кордону верхніх повік і злегка опустіть їх, щоб кіт не виглядав переляканим.
4
Намалюйте зіниці, беручи до уваги особливості будови очей тварини. В темряві котячі зіниці будуть округлими, при помірному освітленні - більш вузькими, а в яскравому світлі - тонкою смужкою. Крім того, враховуйте, що білки очей у котів практично ніколи не видно.
5
В середині нижньої частини вертикальної лінії поставте непомітну точку і навколо неї намалюйте злегка приплюснутий трикутник. Це буде ніс кота. Позначте на ньому ніздрі і зафарбуйте.
6
З середини кожного ока проведіть вниз по одній тонкій лінії. Відстань між ними дорівнює ширині верхньої губи. Для того щоб намалювати її відступите трохи від краю вертикальної лінії і зобразите два широких овалу, підходящих до центру носа. Скруглите підборіддя і більш чітко оформите лінію губ.
7
Проведіть по дві пунктирні лінії, що піднімаються з середини очей і від країв кола. Вони служитимуть шириною основи вуха. Намалюйте вуха кота таким чином, щоб їх висота дорівнювала ширині. А потім прорисуйте невелику видиму частину зовнішнього боку вушних раковин.
8
З внутрішніх куточків очей проведіть дві лінії до верхньої губи, щоб виділити, виступаючу вперед, мордочку. Зробіть коту об'ємні щічки і приступайте до опрацювання візерунка. Під очима залиште вузькі білі смужки. Короткими тонкими штрихами намалюйте шерсть. Брови і смужки на шерсті зробіть більш темними. Зобразіть вуса і волоски, що стирчать з вух.
Малювати представників сімейства котячих завжди цікаво. А портрет кішки може послужити прекрасним оформленням якої-небудь листівки або стати одиничної роботою, яку можна укласти в рамку.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, ластик, матеріали для роботи в кольорі.
Інструкція
1
Приготуйте потрібні матеріали для роботи. Виберіть, чи будете ви малювати портрет кішки із зображення або по пам'яті. Після цього розташуйте ваш лист вертикально або горизонтально, залежно від обраного вами становища кішки . За допомогою простого олівця виконайте легкий начерк, розташувавши голову кішки на аркуші. Якщо ваш лист розташований горизонтально - вигідніше розміщувати морду кішки у правій частині аркуша. Якщо вертикально - стежте, щоб зверху малюнка залишався простір.
2
Голову кішки позначте колом, потім намітьте трикутниками вуха. Зверніть увагу, що у різних порід кішок розміри і розташування вух - різне. Далі намітьте шию, тулуб, якщо вони помістяться на вашому малюнку. Їх навіть не обов'язково в процесі роботи промальовувати, а лише злегка відзначити кольором або штрихами.
3
На голові відзначте серединну вертикальну лінію. Потім проведіть горизонтальну лінію, на якій на рівній відстані від вертикальної серединної лінії намітьте очі кішки . Далі намітьте невеликим перевернутим трикутником ніс. Під ним позначте у вигляді перевернутої трапеції нижню щелепу. З боків носа розташуйте «щічки» - місця, звідки ростуть вібриси. Ластиком зітріть непотрібні невидимі лінії.
4
Почніть уточнювати малюнок з очей, вони маютьмигдалеподібну форму. Майже весь простір очі займатиме райдужна оболонка. Намітьте зіницю. Зауважте, якщо кішка дивиться на світ - її зіницю звужується до тонкої вертикальної смужки. В іншому випадку він буде мати круглу форму. Прорисуйте ніс, перенісся. Уточніть рисунок вух, при необхідності зверніться до зображень в інтернеті. Намітьте зростання вовни або колірні плями (для майбутньої роботи в кольорі).
5
При роботі простим або кольоровими олівцями штрихування наносите за формою тіла і зростанню вовни. Причому відразу враховуйте розташування світла і тіні. Світліші місця в кінці роботи можна виділити ластиком. При роботі з фарбами спочатку виконуйте розмальовку основних колірних плям, а потім переходите до деталей, зменшуючи по потребі розмір кисті.