Як включити мережевий екран.

Наявність мережевого екрану (брандмауера, фаєрвола) є однією з головних умов безпечної роботи в інтернеті. Операційна система Windows розпорядженні штатним брандмауером, але в деяких випадках він виявляється відключений і перед користувачем постає питання його включення.
Інструкція
1
Штатний брандмауер може виявитися відключений з різних причин - наприклад, в результаті встановлення антивірусної програми, яка має власним мережевим екраном. При видаленні антивіруса брандмауер Windows залишається відключеним і його доводиться включати вручну.
2
Щоб включити брандмауер в операційній системі Windows XP, відкрийте «Пуск» - «Панель управління» - «Брандмауер Windows». Якщо відключена служба брандмауера, з'явиться запит про її включення - дайте відповідь на нього ствердно. Після відкриття вікна налаштувань брандмауера виберіть опцію його включення і збережіть зміни.
3
В операційній системі Windows 7 відкрийте «Пуск» - «Панель управління» - «Система і безпека» - «Брандмауер Windows». У вкладці, виберіть опцію включення мережевого екрану, збережіть вибір.
4
Не забувайте про те, що штатний фаєрвол Windows не забезпечує потрібного ступеня безпеки. Він уже добре вивчений хакерами, знайдені способи його обходу. Тому правильніше використовувати брандмауер від стороннього виробника, відключивши штатний. При виборі фаервола намагайтеся також не брати найбільш популярні програми. Так як ці фаєрволи використовують дуже багато користувачів, хакери «вчать» троянські програми їх обходити. Тому більш надійною буде захист маловідомим брандмауером, виконуючим основні необхідні функції, а саме не дозволяє додаткам виходити в мережу без вашого дозволу, що дозволяє створювати правила і закривати конкретні порти.
5
У тому випадку, якщо ви все-таки користуєтеся штатним брандмауером Windows, налаштуйте його оптимальним чином. Щоб дізнатися про налаштування мережевого екрану для Windows XP, пройдіть по цьому посиланню: http://www.winblog.ru/2007/02/09/09020703.html. Налаштування фаервола в Windows 7 досить докладно описана тут: http://tigor.org.ua/windows_vista_advanced_firewall/.