Як стиснути образ диска.

Образи дисків є їх повними копіями, представленими у вигляді файлу. Як правило, зберігається в ньому інформація може бути стиснута в цілях економії місця. Є кілька варіантів вирішення цього завдання.
Інструкція
1
Одним із способів, за допомогою якого можна здійснити стиснення образу диска, є використання програми-архіватора. Найпоширенішими з них є WinRAR і 7-Zip. Завантажте одну з них з http://www.rarlab.com або http://www.7-zip.org відповідно. Вони є безкоштовними (WinRAR - умовно-безкоштовна). Також ви можете скористатися і будь-яким іншим архіватором на власний розсуд.
2
Запустіть WinRAR. За допомогою вбудованого диспетчера файлів програми знайдіть образ диска, який потрібно стиснути. Виділіть його, після чого виберіть у меню «Команди» -> «Додати файли в архів», або клікніть по кнопці «Додати» на панелі інструментів, або натисніть клавіші Alt + A.
3
У вікні задайте налаштування для створюваного архіву. Напишіть його ім'я, виберіть бажаний формат стиснення (ZIP або RAR), вкажіть метод стиснення. Також ви можете вказати і додаткові налаштування, якщо потрібно. Після цього натисніть кнопку OK і дочекайтеся закінчення процесу створення архіву.
4
Послідовність дій у програмі 7-Zip є аналогічною. Це ж відноситься і до інших програм-архіваторам.
5
Другий спосіб полягає в збереженні образу диска у форматі ISZ (Zipped ISO Disk Image). Файли в цьому форматі являють собою стислі образи дисків. ISZ був розроблений компанією ESB Systems. Щоб зберегти бажаний образ диска в даному форматі, скористайтеся програмою цієї ж компанії, яка називається UltraISO.
6
Оберіть в меню «Файл» -> «Відкрити». У який з'явився диспетчері файлів знайдіть необхідний образ диска, виділіть її та натисніть кнопку «Відкрити». Після цього виберіть «Файл» -> «Зберегти як». У вікні задайте ім'я і виберіть зі списку формат .isz, після чого натисніть кнопку «Зберегти». Дочекайтеся закінчення процесу.
Для економії вільного місця на жорсткому диску комп'ютера передбачена можливість його стиснення. На сьогоднішній день виконання подібної операції можливо двома способами.
Вам знадобиться
  • ПК, жорсткий диск.
Інструкція
1
Стиснення жорсткого диска з наступним автоматичним стисненням записуваних файлів. Для того щоб заощадити більше простору на жорсткому диску , в першу чергу вам необхідно зайти в папку «Мій комп'ютер». Після її відкриття, виберіть потрібне вам пристрій (за стандартом вінчестер розділяється на два сектори: «C» і «D»). Клікніть на вибраному пристрої лівою кнопкою мишки і виберіть розділ «Властивості». Після того, як ви зайдете в властивості жорсткого диска, відкрийте вкладку «Загальні» і внизу відкритого вікна поставте галочку напроти пункту «Сжимать цей диск для економії місця». Процедура стиснення займе певний час (чим більше файлів збережено на диску , тим довший буде процедура його стиснення). Після того, як стиснення буде завершено, на пристрої звільниться деякий обсяг пам'яті. Надалі кожен записуваний на жорсткий диск файл буде автоматично стискатися.
2
Стиснення певного файлу на диску . На відміну від попереднього методу, даний спосіб має на увазі стиск одного, або кількох конкретних файлів. Для виконання стиснення вам потрібно виділити певний документ (якщо необхідно стиснути кілька документів, виділіть з відразу), після чого, клікнути на виділенні правою кнопкою мишки. У вікні, виберіть розділ «Властивості», і на вкладці «Загальні» клікніть по кнопці «Інші». Тут вам потрібно поставити галочку напроти пункту «Сжимать вміст для економії місця на диску », після чого зберегти зміни. Файл буде стиснутий системою, завдяки чому його розмір буде зменшено.