Як сплести батіг. Як сплести зі шкіри хлист, батіг.

Здавна мотузки, батоги, батоги, різки, нагайки використовувалися пастухами, щоб керувати стадом, мисливцями - щоб добивати дичину і управляти собаками. У козаків нагайка вважалася символом влади і гідності, знаком Есаульца. На початку двадцятого століття в Росії плетка стала символом гноблення, оскільки за допомогою неї козаки дуже часто розганяли демонстрації і мітинги. Сьогодні ж батіг це засіб для самозахисту, яке можна виготовити своїми руками.
Вам знадобиться
  • - шкіра;
  • - ножиці;
  • - стропа;
  • - изолента;
  • - рукоятка.
Інструкція
1
Для виготовлення батоги візьміть якісну яловичу шкіру, оскільки вона м'яка й еластична з нею буде легко працювати, або ж халяви від старих шкіряних чобіт. Можна використовувати сиром'ятної шкіру, тільки її попередньо просочіть касторовою олією, або гусячим жиром, дьогтем. Якщо шкіру не просочити, то вона через якийсь час висихає і ламається. Використання такої шкіри клопітно, тому краще все-таки скористайтеся шкірою вичиненої в сучасних умовах. Виріб з неї буде практичніше і довговічніше.
2
Зверху вниз розріжте шкіру на смуги таким чином, щоб до низу вони завужувати, для отримання конусности готової батоги. Смуг може бути від шести до дванадцяти. Запам'ятайте чим їх більше, тим батіг вийде міцніше і щільніше.
3
В якості серцевини батоги - Вітней, краще візьміть капронову шнур - стропу, діаметр якої може бути від 8 до 15 мм, оскільки вона більш еластичними та міцними ніж Витень зі шкіри. Умотал стропу ізолентою на рукоятку. Шкіру, якою будете обплітати Витень, закріпіть на його підставі і прошийте в місці кріплення. Закрийте це місце бахромою і оплете шкіряними стрічками.
4
Для виготовлення батоги без Вітеня використовуйте такі основні варіанти плетіння як «зміїне», косовідное і ромбічне. Найбільш популярним є «зміїне» плетіння.
5
Щоб сплести стандартну якісну батіг, візьміть вісім смужок шкіри. Для отримання більш міцної батоги використовуйте десять або дванадцять смуг, але врахуйте, що при цьому ускладниться техніка плетіння і збільшаться витрати часу на її виготовлення.
6
Закінчення батоги можна зробити з ляпанцем або без нього. Щоб зробити ляпанець у формі листочка або крапельки, зшийте дві половинки шкіри. Всередину цього «кишеньки» для посилення ефективності удару вкладіть шматочок свинцю або кулю.
7
Також закінчення батоги можете зробити граненим вузлом, який буде набагато міцніше зшитого ляпанця і не розвалиться при ударі по жорсткій поверхні.
Коса - поширена жіноча зачіска. Завдяки своїй простоті вона служить основою для безлічі варіацій і фантазій. Кількість пасом в косі варіюється від трьох до нескінченності, причому завжди є непарним. Найпростіший варіант коси - з найменшої кількості пасом. Заплетіть таку косичку по наступних інструкцій.
Інструкція
1
Тренуватися краще не на собі, а на моделі з довгим волоссям або на товстих нитках, прив'язаних до ніжки столу або іншої стійкій основі. Кількість ниток повинно бути кратно трьом, щоб пасма були однакової товщини (до речі, і довжини). Волосся просто розділіть на три приблизно рівні пасма.
2
Дві пасма візьміть в ліву руку, розділивши пальцями, третю в праву. Заведіть третю пасмо через середню. Вона повинна виявитися під першою, крайней зліва, тобто переміститися в центр, ближче до лівого краю.
3
Першу пасмо, яка поки ще залишається найлівішій, проведіть над щойно переміщеної третьої і під другу (в початковому стані вона була середньою).
4
Тепер пасмо, спочатку знаходилася в середині, виявилася справа. Проведіть її по тому ж маршруту, що третю на самому початку. Потім переведіть в середину крайню зліва.
5
Продовжуйте плести, переводячи крайні пасма по черзі то праворуч, то ліворуч в центр, по всій довжині волосся або ниток. Залиште невеликий хвостик (5-10 см) і зав'яжіть гумкою для волосся.