Чому падає тиск.

Якщо ви важко прокидаєтеся вранці і відчуваєте себе розбитим, відчуваєте запаморочення і слабкість, брак повітря, не можете зосередитися - це може бути ознакою зниженого артеріального тиску. Чому воно падає? Це питання хвилює дуже багатьох людей, причому останні дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я показали, що зниження рівня артеріального тиску у людей відбувається в глобальних масштабах.
Інструкція
1
Причин падіння тиску немало. Деяка частина людей має таку особливість з народження. Вони, як правило, не відрізняються великою силою і працездатністю, але цілком нормально себе почувають з низьким тиском, випробовуючи набагато більше занепокоєння, якщо воно чомусь підвищується.
2
знизило тиск може, якщо порушується робота серця. Нерідко така ситуація виникає, коли людина перехворіла грипом або ангіною і отримав ускладнення на серце. Причиною низького тиску може бути і вегетосудинна дистонія.
3
Якщо ви гіпотонік, вам слід дуже обережно приймати ліки, які запросто можуть «упустити» ваше тиск ще більше. Таким дією характеризуються, наприклад, деякі серцеві препарати, антибіотики у великих дозах, знеболюючі ліки і спазмолітики, а також заспокійливі засоби ніби настоянок півонії або пустирника. Тому перш, ніж приймати якісь таблетки або краплі, прочитайте інструкцію і переконайтеся в тому, що вони вам підходять.
4
Тиск обов'язково знижується при будь-яких кровотечах, а також в стані депресії. Різко знизитися тиск може тоді, коли у людини загострюється виразкова хвороба шлунка або відбувається напад панкреатиту. У цьому випадку як тільки ви виліковний основне захворювання, можете не переживати і з приводу низького тиску.
5
Крім цих, можна сказати, медичних причин, падіння тиску можуть провокувати деякі зовнішні обставини. Приміром, навіть якщо ви повністю здорові, різке розширення судин, а значить, і падіння тиску може викликати відвідування лазні, сауни або виконання обгортань. Звичайно, це реакція короткочасна, і ваш організм це здатний витримати. Але все ж стежити за його станом не завадить.
6
Знижується тиск і у професійних спортсменів і балерин: коли їх організм відчуває постійні дуже важкі навантаження, він ніби починає працювати в економному режимі - зі зниженим тиском і більш рідкісними ударами серця.
7
Знижується тиск у шахтарів, довгий час працюють під землею, у тих людей, які постійно отримують невеликі дози іонізуючої радіації або на них впливає надвисокочастотне електромагнітне поле. Так само реагує організм багатьох людей на різку зміну кліматичних зон, коли людина із середньої зони раптово виявляється, наприклад, в тропіках або в Заполяр'ї.
8
Оскільки гіпотонія, як це не дивно, не лікується, якщо ви страждаєте подібною недугою, ваші зусилля в боротьбі з нею повинні направлятися на підняття життєвого тонусу. Вам слід завжди нормально спати, вести активний спосіб життя, тобто не менше 4 разів на день і загартовуватися.