Як приручити папугу.

Папужки - найпопулярніші у людей пернаті вихованці. У квартирах містять хвилястих папуг і Кореллі, екзотичних ара та какаду. Будь-яку з цих птахів можна зробити ручний, головне - терпіння, впевненість у власних силах, наполегливість і любов до крилатого друга.

Інструкція
1
Як тільки папуга виявився у вас вдома, посадіть його в окрему клітку і залиште в спокої. Намагайтеся не шуміти, не включати голосно радіо чи телевізор. Дайте птиці в спокійній обстановці прийти в себе, освоїтися в новому житлі, обстежити його. Пернатому обов'язково повинно бути комфортно і затишно. Для цього йому необхідні зручні годівниця з поїлки, жердинки, качельки, камінчики для сточування дзьоба. Поки папуга обживає клітку, спостерігайте за його поведінкою, перебуваючи поблизу.
2
Коли птах заспокоїться і звикне, як можна частіше підходите до клітки і обов'язково розмовляйте з вихованцем. Голос повинен бути м'яким, тон - ласкавим. Чистіть піддон і клітку плавними рухами. Час від часу пропонуйте папужці ласощі на блюдце. Це можуть бути горішки або насіння, шматочки фруктів, терта морквина, варене яйце. Акуратно ставте частування в клітку, при цьому продовжуючи спілкуватися з птахом. Вона повинна зрозуміти, що ви її друг. З плином часу папуга почне підходити близько до вашої руці і навіть ставити лапи на палець, яким ви притримуєте блюдце з ласощами.
3
Починайте привчати вихованця до руки. Пропонуйте частування на долоні. Можна робити це не тільки в клітці, а й поза нею. Просуньте долоньку з лежачим на ній яблуком або листком салату в дверцята, дочекайтеся, поки птах візьме ласощі і похваліть її. Через час можна класти смакоту на долоню вже поряд з кліткою, так. щоб папужка бачив це і вийшов підкріпитися. Досить скоро птах навчиться довіряти і вашій руці, і вам, стане сідати на плече. Можна спробувати запропонувати вихованцеві взяти частування з вашого рота. Затисніть між губами шматочок банана або яблука, коли пернатий присяде на ваше плече. Він із задоволенням поласувати.
Корисні поради

Будь-якого папугу можна навчити говорити. Починати треба з багаторазового проголошення коротких слів, наприклад, імені птиці. Заняття повинні бути регулярними. Папуги краще сприймають високий тембр голосу.