Як використовувати dosbox.

Для того щоб здійснювати запуск програм, що працюють виключно під управлінням MSDOS-сумісних операційних систем, можна використовувати DOSBox, що є віртуальною машиною, що емулює виконуючу середу даного типу.
Вам знадобиться
  • - доступ в інтернет;
  • - браузер;
  • - можливість установки додатків на комп'ютер.
Інструкція
1
Завантажте останню версію DOSBox з сайту розробника. Відкрийте в браузері адресу dosbox.com. Клікніть по посиланню Downloads в верхньому меню. На отобразившейся сторінці Виберіть пріоритетний варіант дистрибутива і перейдіть за відповідним посиланням. Через кілька секунд почнеться завантаження файлу інсталятора. Збережіть його на жорсткий диск комп'ютера.
2
Встановіть додаток DOSBox на локальний комп'ютер. Запустіть модуль інсталятора. Дотримуйтесь інструкцій майстра установки.
3
Вивчіть документацію за основними функціями і можливостям DOSBox. Відкрийте файл README, розташований в каталозі з встановленою програмою, в будь-якому текстовому редакторі або програмі перегляду. Ознайомтеся зі змістом файла.
4
Підготуйте каталог з DOS-програмами, які будуть запускатися в режимі емуляції під керуванням DOSBox. Створіть окремий каталог на диску локального комп'ютера. Скопіюйте в нього виконувані модулі DOS-програм і все, що необхідно для їх роботи (файли конфігурації, бібліотеки, і т.д.).
5
Запустіть DOSBox. Скористайтеся ярликом, встановленим на робочий стіл або в меню «Пуск», або ж запустите виконуваний модуль програми, що знаходиться в директорії інсталяції.
6
Змонтуйте каталог з DOS-програмами, створений на четвертому кроці, як пристрій зберігання інформації в DOSBox. В консолі введіть команду вигляду: mount <ім'я_диска><путь_к_папке><дополнітельние_параметри> і натисніть Enter.В як параметр <ім'я_диска> повинно бути вказано символьний ідентифікатор віртуального пристрою зберігання інформації, яке буде створено в операційному середовищі DOSBox. Параметром <путь_к_папке> буде являтися коректний шлях до директорії, створеної на четвертому кроці. Додаткові параметри можуть бути опущені. Однак, якщо вони вказуються, ними повинні бути коректні опції монтування, перераховані в довідці по команді mount розділу Internal Programs документації.
7
Перейдіть в кореневий каталог змонтованого пристрою. Введіть у командному рядку символічний ідентифікатор диска з наступним двокрапкою. Натисніть Enter.
8
Перейдіть в потрібний підкаталог поточного диска. Введіть в консолі dir. Натисніть Enter. Буде відображено вміст поточного каталогу. При необхідності, введіть команду вигляду: cd <імя_подкаталога> і натисніть Enter.В як параметр <імя_подкаталога> вкажіть ім'я директорії, в яку треба перейти. Діючи подібним чином, змініть директорію на потрібну.
9
Запустіть додаток DOS. У командному рядку в поточному каталозі введіть ім'я виконуваного модуля програми. Натисніть Enter.
Зверніть увагу
Деякі DOS-програми можуть проводити перевірку на предмет того, з носія якого типу вони запущені. В цьому випадку може мати сенс використовувати додаткові опції монтування віртуального носія. Наприклад, для емуляції його в режимі CDROM-а.
Корисна порада
Щоб переглянути перелік внутрішніх команд оболонки DOSBox, введіть в консолі HELP і натисніть Enter.