Як в'язати спицями вкруговую.

Такі в'язані вироби як шкарпетки, рукавиці, рукавички і навіть светри зручніше і практичніше виконувати без швів. Для цього їх в'яжуть вкруговую п'ятьма спицями для невеликих виробів або круговими (кільцевими) спицями з гнучкою зв'язком для великих. Круговий в'язання дуже зручно тим, що навіть якщо дитина підросла, завжди можна дов'язати рукави і низ виробу до необхідної довжини.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - 2 комплекти спиць для кругової в'язки або спиці з волосінню.
Інструкція
1
Для кругового в'язання на п'яти спицях на дві з них наберіть необхідну кількість петель. Розподіліть їх в рівних частинах на чотири спиці. При такому способі в'язання початковий ряд можете набрати не на дві складені спиці, а на 4 пари спиць. При цьому на кожну пару спиць набирайте певне число петель, щоб у підсумку їх вийшло необхідну кількість. Скориставшись п'ятої спицею, замкніть коло. По черзі витягніть по одній спиці з пари і пров'яжіть петлі. Цей спосіб зручний тим, що петлі першого ряду рівномірно лягають і не розтягуються. Тільки для такого набору візьміть 2 комплекти спиць одного діаметру.
2
Спиці з петлями розташуйте так, щоб вийшов квадрат і край набраних петель повинен виявитися всередині нього. При в'язанні стежте, щоб петлі початкового ряду не перекручувалися навколо спиць. Пластикової скріпкою або кольоровий ниткою відзначте початок-кінець ряду. Закріпіть її між першою і останньою петлями набору і п'ятої спицею почніть в'язати по колу. У ході в'язки кожна звільнилася спиця стає робочою, тобто п'ятою. В'язання по колу можна виконають чотирма спицями, тільки тоді петлі розподіліть порівну на три спиці, і четверта буде робочою.
3
Щоб перша і остання петлі ряду не розсовувалися, утворюючи отвір, зв'яжіть кінець нитки, який залишився від набору і петель, і робочу нитку. Пров'яжіть кілька петель з четвертої спиці, попередньо зазначивши початок ряду. Після цього включайте в роботу п'ята спицю і далі пров'язуйте ній петлі, по черзі змінюючи першу, другу, третю і четверту. Пров'яжіть так два ряди, не змінюючи розташування петель. Переконавшись у тому, що крайні петлі міцно з'єднані між собою, поверніть на першу спицю ті з них, які раніше були переміщені на четверту спицю, орієнтуючись по мітці.
4
Якщо основна в'язка складатиметься з орнаментів або смуг мітку не прибирайте, вона стане в нагоді, коли потрібно буде переходити на інший ряд або пряжу іншого кольору. У процесі в'язки переміщайте мітку по вертикалі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fVmEmUYaQz8
Існує величезна різноманітність головних уборів, які відрізняються моделлю, кольоровою гамою, фактурою пряжі. А ось шапка, пов'язана власноруч, не лише оригінальна, але і більш економічна. Крім того, майстерно виконане виріб може стати винятковим сюрпризом для рідних і близьких.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці кругові;
  • - додаткові кругові спиці або волосінь.
Інструкція
1
Для в'язання потрібно 2 пари кругових спиць. Можна одні спиці замінити волосінню або звичайною товстою ниткою, на яку будете спускати петлі, які очікують роботи. В основі в'язання лежать лицьові петлі, які додадуть головного убору гладку поверхню без малюнка. Дуже добре використовувати для такої моделі м'яку, але не пухнасту пряжу, наприклад, нитки ангора або альпака.
2
Наберіть на спиці 160 петель. Це подвійний набір, так як шапка буде не тільки подвійний, а й цельновязаной, тобто без єдиного шва. Замкніть петлі в коло і починайте в'язати за схемою: * 1 петля лицьова, 1 петля знімається на додаткову спицю *. У результаті один набір петель (80 шт.) Буде на основних спицях, а другий набір перейде на додаткові кругові спиці або на волосінь (нитку).
3
Спочатку в'яжіть по колу лицьової гладдю ті петлі, які знаходяться на основних спицях. На кругових спицях лицьова глядь буде розташовуватися тільки з одного боку - з лицьового. Враховуйте обрану модель шапки, яка може бути з відворотом або без нього. Якщо шапка матиме відворот, то і висота виробу повинен бути збільшена на ширину одвороту.
4
Пров'яжіть приблизно одну третю частину висоти шапки (якщо без одвороту), після чого починайте виконувати зменшення кількості петель, щоб головний убір щільно облягав голову. Розділіть загальне число петель на 4 частини. Зробіть на початку кожного клину позначку нитками іншого кольору, щоб не втратити місця убавленія петель.
5
Виконайте зменшення на початку і в кінці кожного клину, пров'язуючи для цього по 2 петлі разом лицьовими. Наступний ряд пров'яжіть без зменшення. Повторюйте зменшення через кожен ряд, в результаті чого форма шапки приймає округленої форму. Крім того, в цих місцях утворюються акуратні, ледве помітні борозенки, які можна розцінювати як елементи декору. Після того, як кількість петель буде зведено до 2 в кожному клині, витягніть через них нитку, затягніть її і закріпіть з вивороту.
6
Переведіть залишилися петлі з додаткових на основні спиці і працюйте за цією ж схемою, нічого не міняючи. У підсумку вийде зворотний бік шапки, яка нічим не відрізняється від лицьової. Тобто головний убір став не тільки більш теплим, але і двостороннім.
Корисна порада
Перш, ніж в'язати основний виріб, обов'язково виконайте зразок, щоб провести коригування петель.