Як побудувати мансарду.

Збільшення житлової площі будинку за рахунок освоєння горищного простору - мрія багатьох домовласників. Це зробити неважко, досить мати базовими будівельними знаннями і мати проект майбутнього мансардного приміщення. Крім того, ця частина житлової будови, зіграє велику роль в загальному теплозбереженні всього будинку.

Інструкція
1
Прибийте до підкроквяних стійок поперечини. Пришийте до них дошки або фанеру. Таким чином вийдуть стіни мансардного приміщення. Головна роль мансарди - збільшити житлову площу за рахунок використання горища. Для спорудження мансарди, будинок повинен мати ширину не менше 4,8 м. Висота кімнати не повинна бути менше 2,2 м, а ширина 2,4 м. У місцях, де стелі скошені, вертикальні стіни повинні мати висоту 1,6 м. перекриттям над першим поверхом буде служити нижній пояс ферми.
2
Зробіть стеля в мансарді легким. Його заснування прибийте до поперечин підкроквяні ферми, в тому випадку, якщо лінія даху ламана. В іншому випадку, прикріпіть стелю до крокв. Традиційно використовують три види мансардних дахів: кут нахилу 30, 60 градусів; кут нахилу 60 градусів і кут нахилу 45 градусів. В останньому варіанті і при ширині будинку від 7 до 10 м застосовується звичайна кроквяна система. В цьому випадку стеля в мансарді виходить похилим. Також досить часто зустрічається загострена дах з ухилом 60 градусів. Їй традиційно прикрашають садовий будиночок, що має ширину 5-6 м. Але на неї потрібно багато матеріалу, для крокв використовують довгомірні дошки і бруси.
3
Розташуйте мансардне приміщення під двосхилим дахом, кут нахилу крокв якої становить 45-60 градусів, а також під ламаним дахом, має два різних кута нахилу крокв. Зовні остання менш ефективна, зате кімнати в мансарді будуть мати вертикальні стіни, також на неї піде менше будматеріалів. Складність можуть викликати з'єднання крокв з ригелем і стійками через сходження чотирьох частин конструкції.
4
Зробіть в мансардному приміщенні спальні місця, так як традиційно вона використовується для відпочинку або роботи. Поставте також стіл, ємності для зберігання, табуретки, стільці і крісло-гойдалку, полички, відкриті вішалки і інші предмети побуту. Меблями можуть виступати закриті шафи в різних місцях: під підлогою, сходами, між дахом і похилій стіною мансардного приміщення. Зазвичай його і зводять, прагнучи максимально використовувати весь обсяг будинку. Тому є ефективне і просте рішення - не робити спроб змінити або сховати простір під дахом, а приймати його таким, яким воно вийшло в розмірах трикутної конструкції. Для цього поставте крокви трохи крутіше звичайного. Тим самим всі незручні зони, які будуть утворені між підлогою і покрівлею, можна застосовувати під шафи для одягу або інших предметів, зробити місця для сидіння або сну.
5
Пристосуйте незручні зони покрівлі під книжкові полиці. Біля них обладнайте місце для читання. Розділіть мансардне приміщення, наприклад, двухдверним шафою. В результаті з одного боку буде гардероб, а з іншого спальне місце. Також можна сміливо використовувати місце за огороджувальними стінами мансардного приміщення.