Як зробити інфрачервоний обігрівач. інфрачервоний обігрівач зробити.

Інфрачервоні обігрівачі в даний час дуже популярні. Підвищений попит на цей різновид обігрівальних приладів пояснюється їх економічністю, адже електроенергія не витрачається вхолосту.
Вам знадобиться
  • - електронагрівальний елемент;
  • - відбивач.
Інструкція
1
Щоб зробити подібний пристрій, слід зрозуміти, як передається тепло в інфрачервоних обігрівачах. Інфрачервоне випромінювання - це такий спосіб передачі тепла, при якому енергія передається обігрівається тілу, минаючи повітря і рідина. При цьому чим чистіше повітря, тобто, менше в ньому пилу, тим інтенсивніше відбуватиметься теплообмін.
2
Принцип дії інфрачервоного обігрівача нескладний: нагріте тіло (назвемо його джерело тепла) за допомогою відбивача направляє ІЧ-випромінювання в потрібний напрямок.
3
Правильно підберіть відбивач, оскільки аж ніяк не кожен матеріал здатний відображати інфрачервоні промені. Зробити це допоможе наступний експеримент: візьміть шматочок алюмінієвої фольги і піднесіть її до щоки: вже через час ви відчуєте тепло. Щека в цьому експерименті буде виступати джерелом теплового випромінювання. Оскільки алюмінієва фольга практично не пропускає інфрачервоне випромінювання і при цьому вона його не поглинає, все тепло, випромінюване щокою, відіб'ється від поверхні алюмінієвого відбивача і повернеться до щоки: саме тому ви відчуєте теплий потік.
4
Встановіть за звичайний опалювальний радіатор невеликий шматок алюмінієвої фольги, і ви відчуєте легке, приємне тілу тепло, адже інфрачервоні хвилі не будуть як раніше поглинатися стінкою, а стануть відбиватися від алюмінієвого відбивача і направлятися в вашу сторону.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь елементарних правил електробезпеки!
Корисна порада
Якщо майструвати своїми руками інфрачервоний обігрівач у вас немає бажання, його можна купити. Це пристосування відрізняється простотою в експлуатації. І навіть якщо через час пристосування вийде з ладу, його ремонт буде зведений до заміни теплопроводящей трубки (за зовнішнім виглядом вона нагадує радіаторну трубку, яка використовується в персональному комп'ютері).