Як зробити фотографію робочого дня.

Фотографія робочого дня - це результат спостереження, яке проводиться з метою визначення всіх витрат робочого часу протягом зміни або певної її частини. При цьому фотографія не показує технологію виконання виробничого процесу, а тільки зазначає всі події в його перебігу.
Інструкція
1
При проведенні атестації робочих місць за шкідливими умовами праці необхідно зробити особисту фотографію дня всіх співробітників або типових місць роботи. Метою складання документа, як правило, є визначення середнього часу, витраченого працівником на знаходження в різних частинах робочої зони, яке пов'язане з виконанням обов'язків, прописаних в посадовій інструкції. Складання фотографії робочого дня складається з декількох етапів. Це - здійснення підготовки до спостереження, власне спостереження і обробка його результатів.
2
Під час підготовки ознайомтеся з техпроцесом і робочими місцями, приготуйте спостережні листи, в яких приведіть основні параметри, що підлягають визначенню з подальшою оцінкою.
3
Спостереження проведіть шляхом вимірювання тривалості всіх проведених робіт з урахуванням усіх видів виробничої діяльності та перерв. До наглядової лист, який будується зазвичай у вигляді таблиці, послідовно вписуйте час і місце виконання кожного технологічного дії.
4
Порахуйте загальну кількість відпрацьованого часу, фактично витрачений на виробництво, окремо - час виконання різних техпроцесів, час простою, перерви тощо.
5
Оцініть результати досліджень. При обробці обчисліть час проведення співробітника в шкідливих умовах праці, приймаючи в розрахунок усереднене значення всіх цікавлять показників.
6
При складанні фотографії робочого дня можна визначити відповідність виробленої працівником роботи техпроцесу, а також зазначити час, витрачений на операції, під час виконання яких на працівника діють шкідливі чинники виробничого середовища.
7
Якщо ж на підприємстві є робочі місця, які підлягають атестації за умовами праці з однаковим обладнанням, технологією та однаковими умовами праці, то атестаційна комісія, як правило, виконує фотографію робочого дня тільки на одному з таких робочих місць вибірково.
8
Організуйте не менше трьох спостережень за атестується робочим місцем, результати яких потім приведіть до середнього значення і внесіть в єдину фотографію робочого дня. Це необхідно для більшої точності та об'єктивності дослідження, т.к. від отриманих даних залежить кінцева оцінка існуючих умов праці та компенсаційні виплати працівникові.
Красиві фотографії дозволяють милуватися ними знову і знову, а як вони гріють душу фотографу, який встиг зафіксувати дані моменти - не передати словами. Трапляється, що навіть з-під руки і очі професіонала не завжди виходять відмінні фото. Тому до даного процесу необхідно підійти не тільки творчо, а й озброїтися необхідними знаннями та аксесуарами для проведення зйомки.
Інструкція
1
Техніка. Для якісної зйомки добре підійде дзеркальний фотоапарат. В його основі лежить дзеркальне відображення, тобто видна сама проекція на матрицю, що дозволяє моментально оцінити якість знімка. Щоб руки не тремтіли при знімку, і не було на фото відблисків, не варто фотографувати на вазі, прикриваючи рукою об'єктив від променів сонця. Спеціальну стійку і щит від сонця або тіні можна спорудити самим, якщо їх немає в наявності. Поставте фотоапарат на стійку поверхню і знайдіть великий формат картону. Стійку можна зробити з кількох цеглин, поставлених рядком вгору, а картон - з коробки з-під телевізорів, наприклад.
2
Вибір місця. Заздалегідь продумайте місце, де ви проведете фотозйомку. Якщо вибираєте натуру, тобто зйомку на відкритому повітрі, то слід врахувати погодні катаклізми і багатолюдність. У закритому приміщенні необхідно правильно виставити світло, щоб вигідніше виглядав об'єкт зйомки, а також знайти підходящий фон. Найчастіше фоном є однотонна матерія сірого кольору. З кольором тканини можна поекспериментувати, головне, щоб колір фону і сфотографований об'єкт не зливалися один з одним.
3
Образ. Якщо ви фотографуєте людину, заздалегідь потурбуйтеся про його зовнішній вигляд. Одяг, макіяж, зачіска повинні бути виконані в єдиному стилі. Також перед зйомкою людина не повинна бути затиснутим і сором'язливим. Кращі фотографії демонструють природність, відкритість та щире вираз емоцій. Тому перед тим як зробити клацання на фотоапараті, розкажіть веселу байку або анекдот.