Як встановити гостьову книгу на сайт. Як встановити і зробити гостьову книгу.

Скрипт гостьової книги є однією з найпростіших і стандартних програм на сайті, які дозволяють організувати зворотний зв'язок з відвідувачами та стежити за їх коментарями. Більшість книг зроблені на PHP, а тому установка гостьової книги мало чим відрізняється від установки звичайних скриптів.
Вам знадобиться
  • - скрипт гостьової книги;
  • - локальний сервер;
  • - хостинг
Інструкція
1
Скачайте архів з гостьовою книгою з сайту, присвяченому скриптам і веб-програмуванню. Найбільш якісні скрипти ви зможете придбати у веб-розробників або в інтернет-магазинах для вебмайстрів.
2
Разархівіруйте завантажений файл в папку з вашим локальним сервером, на якому потрібно буде спочатку запустити даний скрипт для налагодження. Якщо локальний сервер у вас не встановлений, то скористайтеся одним з вже налаштованих пакетів Denwer або XAMMP, які можна завантажити на сайті розробників у вигляді інсталятора. Запустіть виконуваний файл і дотримуйтесь інструкцій, які з'являтимуться на екрані.
3
Запустіть ваш локальний сервер і прочитайте файл readme, що знаходиться в одному архіві з гостьовою книгою. Якщо скрипт використовує MySQL, то створіть базу даних за допомогою phpMyAdmin (http://localhost/phpmyadmin, пункт «Створити БД»).
4
Зробіть настройки файлів, які вказані в readme. Необхідно буде вказати сервер MySQL, назва БД, ім'я користувача і пароль. Після того як всі необхідні налаштування зроблені, відкрийте файл index.php скрипта у вікні браузера (http://localhost/папка_со_скріптом).
5
Перевірте працездатність гостьової книги, спробуйте створити записи. Якщо щось не працює, і скрипт видає помилку, то спробуйте знайти рішення в інтернеті або зв'язатися з розробником даного скрипта. Як правило, всі дані для зв'язку з програмістом вказані в readme.
6
Якщо скрипт повністю працює, то за допомогою FTP менеджера (можна скористатися Total Comander або CuteFTP) завантажте ваш розпакований скрипт. Не забудьте створити БД через панель управління хостингу, а в файлах конфігурації вкажіть параметри, надані хостером.
Корисна порада
Якщо при запуску на локальному сервері все працювало добре, а після завантаження на хостинг гостьова книга видає помилки, то це, швидше за все, пов'язано з настройками вашого провайдера. Зв'яжіться з підтримкою хостера і з'ясуйте, з чим може бути пов'язана виникла проблема.