Як підключити виту пару до розетки.

Вита пара - це кабель, що складається з особливим чином звитих ізольованих проводів. Створення такої пари є досить поширеною завданням при створенні підключень і мереж, наприклад, для організації підключення до інтернету. Від простого мідного дроту кручена пари відрізняється тим, що дроти в ній покриті ізоляцією і перевиті між собою. Така технологія дозволяє помітно прискорити передачу даних.
Вам знадобиться
  • - багатожильний кручений дріт;
  • - коннектор;
  • - гострий ніж;
  • - обтискні кліщі.
Інструкція
1
Перед підключенням кручений пари до розетки необхідно її правильно зробити. Для цього вам знадобляться сам кабель, обтискні кліщі і гострий ніж. Відокремте ножем частина зовнішньої ізоляції кабелю і обережно розплетіть самі кручені пари. При цьому не слід розплітати дроти занадто сильно; головне, щоб цього вистачило для щільного з'єднання з коннектором.
2
Якщо ви маєте кабелем з чотирма жилами, розташуйте жили в правильній послідовності. Спочатку повинен йти оранжево-білий провід, потім біло-синій, а потім синій. Якщо число жив в кабелі більше чотирьох, до додаткових жилах слід застосувати аналогічний порядок.
3
Візьміть коннектор і поверніть його таким чином, щоб ключ виявився знизу. Тепер з'єднайте жили з контактами в описаній вище послідовності, вважаючи контакти зліва направо. Завдання полегшується тим, що корпус коннектора прозорий, так що ви можете легко проконтролювати, наскільки щільно вставлені дроти. Якщо з'єднання не буде достатньо щільним, згодом може бути порушений електричний контакт.
4
За допомогою спеціальних обтискних кліщів обіжміть кабель до клацання. При цьому не потрібно натискати на інструмент надмірно сильно. Процес монтажу пари з одного кінця кабелю завершений. Аналогічно поступите до іншим кінцем кабелю.
5
Для монтажу кручений пари, призначеної для з'єднання двох комп'ютерів, використовуйте ту ж послідовність дій, застосувавши не прямий, а зворотний обтиск. Відшукайте в кабелі біло-помаранчевий, зелений і біло-червоний проводки. Ці дроти з'єднайте в порядку, зворотному описаного на кроці 2. Інакше кажучи, замініть оранжево-білий провід на біло-синій, помаранчевий на синій і так далі. Якщо кабель має більше жив, залишилися кінці можна з'єднати по вашому розсуду.
6
Після з'єднання перевірте, наскільки щільно дроти прилягають до контактів, а потім обіжміть кабель кліщами. Тепер виту пару можна використовувати за призначенням, просто підключивши до відповідних роз'ємів комп'ютера або до розетки.